Залишити заявку

Прокуратура звинувачує у відмиванні 1,3 млрд гривень екс-керівника фармзаводу у Борисполі, – ЮФ «Ілляшев та Партнери»

Дата новини: 14 лютого 2018

13 лютого 2018 року Прокуратура міста Києва оголосила підозру громадянину Республіки Казахстан Кеннету Алібеку в пособництві у легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом, організованою злочинною групою в особливо великих розмірах (ч. 5 ст.27, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України) в процесі кредитування БТА Банком реконструкції фармацевтичного заводу «Макс-Велл» у Київській області. Про це проінформували у відомій міжнародній юридичній фірмі «Ілляшев та Партнери», яка представляє інтереси БТА Банку.

У разі визнання винним судом, Кену Алібеку загрожує до 15 років тюремного ув’язнення з конфіскацією майна.

Згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру у період з 2006 по 2010 рік саме Кеннет Алібек був засновником та керівником НВОКЦ «Макс-Велл» (нині – «Фармекс»), який використовувався екс-власником казахстанського БТА Банку Мухтаром Аблязовим для легалізації викрадених коштів. Олігарх, який свого часу обіймав посаду Міністра енергетики Казахстану, звинувачується у Казахстані у розкраданні понад 7,5 млрд доларів США. Аналогічні претензії були йому пред’явлені українськими та російськими владними органами, які інкримінують йому розтрату на суму понад 2,5 млрд доларів США.

З 2009 року правоохоронні органи Казахстану, України та Росії ведуть розслідування щодо найбільшого банківського шахрайства в СНД, у якому було задіяно понад 1000 спеціально-створених підставних компаній у всьому світі.

Раніше англійські суди визнали Аблязова шахраєм, зобов’язали повернути БТА Банку 4,3 млрд доларів США і засудили його до 22 місяців ув’язнення. Аблязов не відбув термін покарання, сховавшись за підробленими документами у Франції, де і був заарештований влітку 2013 року. Там банкір утримувався у в’язниці протягом 3,5 років в очікуванні екстрадиції до України або Росії. У червні 2017 року Аблязов був заочно засуджений Спеціалізованим міжрайонним судом Алмати до 20 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

За фактами незаконного виведення коштів та їхньої легалізації українська Нацполіція на початку 2017 року повідомила Аблязова про нову підозру, а Генеральна прокуратура України звернулася до Франції з додатковим клопотанням про видачу Аблязова до України для притягнення до кримінальної відповідальності за епізодом «Макс-Велл» («Фармекс »).

Юридична фірма «Ілляшев та Партнери» була заснована у 1997 році та входить до числа найвідоміших і найбільш авторитетних юридичних консультантів східно-європейського регіону.