Залишити заявку

Олександр Виговський виступив на конференції, присвяченій ключовим питанням юридичної практики у Франції та Україні

Дата новини: 4 листопада 2013

31 жовтня Асоціація права і бізнесу провела конференцію, присвячену актуальним проблемам юридичної практики у Франції та в Україні. Зі вступним словом до учасників конференції звернулися посол Франції в Україні Ален Ремі і президент Асоціації права і бізнесу Жорж Тебул. З доповідями на конференції виступили Франк Денель, член адвокатської колегії м. Монпельє («Погляд з Франції: Порівняння процесів надання доказів у цивільних та комерційних судах у Франції і в Україні»), Євгенія Палій, юрист ЮФ «Гід Луарет Нуель» («Погляд з України: Порівняння процесів надання доказів у цивільних та комерційних судах України та Франції»), Женев’єва Ожондр, голова Французької арбітражної асоціації («Погляд з Франції: Виконання арбітражних рішень. Особливості практики у Франції та Україні») та Олександр Виговський («Погляд з України: Виконання арбітражних рішень. Особливості практики в Україні»).

Олександр Виговський виступив з доповіддю, присвяченою проблемним аспектам визнання та виконання іноземних арбітражних рішень в Україні, в якій основну увагу було приділено проблемі відмови українськими судами у виконанні іноземних арбітражних рішень на підставі застереження про публічний порядок і неарбітрабельність спорів за українським законодавством. Під час доповіді Олександр зазначив, що практика українських судів щодо застосування категорії «публічний порядок» відрізняється непослідовністю і непередбачуваністю, а порушенням публічного порядку може бути визнана будь-яка невідповідність іноземного арбітражного рішення українському законодавству і правозастосовчій практиці. В ході виступу були підняті, зокрема, питання неарбітрабельності корпоративних спорів в Україні, проблема відмови у виконанні арбітражного рішення, винесеного на підставі договору, визнаного недійсним в Україні, а також питання виконання арбітражних рішень в контексті процедури банкрутства. Олександр підкреслив, що теза про можливе банкрутство українського підприємства в результаті виконання іноземного арбітражного рішення може бути використана суддями для виправдання свого небажання санкціонувати виконання такого рішення. Ключові тези виступу супроводжувалися численними прикладами з судової практики України.

Голова Французької арбітражної асоціації Женев’єва Ожондр поділилася досвідом вирішення питань, пов’язаних з виконанням арбітражних рішень у Франції.

В обговоренні проблем україно-французької співпраці у сфері юридичної практики брали участь посол Франції Ален Ремі, президент Асоціації права і бізнесу Жорж Тебул, а також представники українських і французьких юридичних фірм.