Залишити заявку

Олександр Виговський взяв участь в робочій групі з удосконалення законодавства в сфері факторингу, лізингу та управління заборгованістю

Дата новини: 30 вересня 2016

Адвокат юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» Олександр Виговський взяв участь у розробці концепції змін в українське законодавство з питань факторингу, лізингу та управління заборгованістю, включаючи проблемну заборгованість банків.

Проект концепції, ініційований Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), був підготовлений робочою групою в Національному банку України (НБУ) у вересні 2016 року за участю представників ЄБРР, НБУ, Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг, а також представників органів державної влади, міжнародних фінансових організацій, провідних юридичних компаній України, банківських, факторингових, колекторських, лізингових асоціацій. В рамках діяльності робочої групи також були розроблені проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення механізмів роботи з правами вимоги і проблемною заборгованістю з метою відновлення та активізації кредитування)» і проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення механізмів оподаткування факторингових операцій та відступлення права вимоги (цесії)».

«Основним завданням запропонованих змін до законодавства є реформування підходів до надання факторингових, лізингових послуг в Україні і створення ефективного механізму роботи з проблемною заборгованістю, включаючи роботу з проблемними кредитами, − зазначає Олександр Виговський. − На сьогоднішній день частка таких кредитів в Україні становить 24,1% від загальної суми кредитів, наданих комерційними банками, що в 2-2,5 рази перевищує норми навіть для країн, що розвиваються».

Розробка зазначених вище законопроектів є наступним етапом на шляху вирішення питання з проблемними активами банків після прийняття Закону України «Про фінансову реструктуризацію», який набере чинності 19 жовтня 2016 р. Раніше ЮФ «Ілляшев та Партнери» брала активну участь у розробці та обговоренні проекту Закону України «Про фінансову реструктуризацію», спрямованого на врегулювання ситуації на ринку фінансових послуг.

ЮФ «Ілляшев та Партнери» підтримує розвиток і вдосконалення законодавства України та правозастосовної практики в ключових сферах правового регулювання і проведення в країні послідовних реформ.