Залишити заявку

Олександр Фефелов та Леонід Гілевич виступили на Х Щорічному форумі юрисконсультів

Дата новини: 28 жовтня 2022

Олександр Фефелов, партнер, адвокат і керівник практики антимонопольного та конкурентного права, та Леонід Гілевич, радник юридичної фірми «Ілляшев та Партнери», виступили на Х Щорічному форумі юрисконсультів, який відбувся 26 жовтня 2022 року в Києві. Організатор – видавництво «Юридична практика».

Леонід Гілевич у своїй доповіді «Зміщення пріоритетів в роботі юридичної служби компанії» розповів про актуальні проблеми в галузі трудових відносин, з якими юридичні департаменти стикаються з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. Він наголосив, що більшість звернень клієнтів у цій сфері була пов’язана з наміром зберегти робочі місця та допомогти власним працівникам.

«Серед відповідних викликів – організація дистанційної праці працівників, особливо тих, які виїхали за кордон, уникнення подвійного оподаткування працівників, надання працівникам можливості здійснювати волонтерську діяльність, виїзд працівників за кордон у відрядження та інші. Пов’язані з воєнним станом зміни у трудовому законодавстві, а також досвід, який українські працівники отримають за кордоном, ймовірно, призведуть до ще більшої гнучкості трудових правовідносин в Україні, що наблизить їх до потреб ринку та найкращих міжнародних практик», – зазначив Леонід Гілевич.

Під час дискусії щодо трудових відносин воєнного часу, експерти також обговорили актуальну судову практику в трудових спорах, кадрову оптимізацію бізнесу, а також проаналізували зміни трудового законодавства під час війни.

Олександр Фефелов виступив модератором сесії «Взаємодія із зовнішніми юридичними радниками» та підняв питання, чи можуть молоді юристи та студенти-правники планувати своє майбутнє, пов’язане з юридичним бізнесом в Україні.

Керівники юридичних департаментів розповіли про критерії вибору зовнішнього юридичного радника у нових умовах. Учасники панелі також обговорили залучення компаніями фахівців у галузі права ззовні для надання юридичних послуг під час війни та конкурентні переваги між юридичними фірмами.

Х Щорічний форум юрисконсультів ключовий профільний захід року, який виступає платформою для спілкування та обміну професійним досвідом представників юридичних департаментів найбільших українських та міжнародних компаній, які працюють на українському ринку, а також вагомих гравців юридичного бізнесу та представників державних органів. ЮФ «Ілляшев та Партнери» виступила стратегічним партнером форуму.