Залишити заявку

Ніна Бец виступила на VII Міжнародному податковому форумі

Дата новини: 26 червня 2020

Ніна Бец, юрист ЮФ «Ілляшев та Партнери», виступила з доповіддю «Введення критерію «розумної економічної причини» в українському законодавстві. Міжнародні стандарти та застосування в ЄС» на VII Міжнародному податковому форумі, організованому видавництвом «Юридична практика» 23-25 червня 2020 року.

У своєму виступі Ніна Бец зазначила, що останні зміни в українське податкове законодавство розширили поняття розумної економічної причини (ділової мети) в розрізі операцій з нерезидентами.

«Платникам податків слід готуватися до того, що потрібно мати бізнес-план, маркетингову стратегію, в яких буде обґрунтовано, яким чином витрати сприятимуть збільшенню капіталу в майбутньому», – зазначила Ніна Бец.

Як показує практика країн ЄС, платник податку не може скористатися пільгами, які йому надає Угода про уникнення подвійного оподаткування, якщо не пройдено тест на основну мету операції. Рекомендації Організації економічного співробітництва та розвитку вказують, що податкові органи повинні вивчати поведінку сторін для визначення того, наскільки послідовно платник податку дотримується бізнес-стратегії і чи принесуть сьогоднішні витрати економічний ефект у майбутньому.

Учасники дискусії також обговорили зміни правил контрольованих іноземних компаній, процедуру виведення товариств з ризикових платників податків і внесені зміни до Податкового кодексу.

VII Міжнародний податковий форум – спеціалізований щорічний захід для керівників податкових практик, юристів, адвокатів, юридичних радників підприємств, представників влади.