Залишити заявку

Ніна Бец провела вебінар про податкове право на час воєнного стану

Дата новини: 6 травня 2022

Ніна Бец, керівник практики податкового права юридичної фірми «Ілляшев та Партнери», провела 5 травня 2022 року вебінар на тему «Податкове право на час воєнного стану». Організатор заходу – освітня платформа для підприємців SME ONLINE Hub, створена проєктом Unlimit Ukraine Європейської Бізнес Асоціації (EBA) і Райффайзен Банку Аваль.

Ніна Бец розповіла про особливості оподаткування на час воєнного стану, про те  хто з ФОПів звільнений від сплати податків на період воєнного стану та хто має право на знижені ставки податків, а також про нові правила валютного контролю. Ніна звернула увагу, що перехід на особливі умови оподаткування не відбувається автоматично, для цього необхідно подати спеціальну заяву. Ніна також зазначила, що на час воєнного стану змінено умови подання звітності та строки для сплати податків.

 «На час воєнного стану законодавець надав можливість практично всім представникам бізнесу, крім деяких винятків, перейти на спрощену систему оподаткування, що передбачає сплату єдиного податку в розмірі 2% , – зауважила Ніна Бец. – Також було внесено багато змін щодо валютного регулювання, серед них: зміна граничних строків розрахунків за експортно-імпортними операціями, встановлено ліміти щодо видачі готівкових коштів, заборона здійснювати переказ коштів за кордон, крім окремих операцій ». 

Участь у вебінарі взяло близько 2000 підприємців – учасників проєкту SME ONLINE Hub.

SME Hub — інтенсивна освітня програма, яка дозволяє власникам малого і середнього бізнесу отримати необхідні знання та практичні навички для успішного ведення свого бізнесу в Україні та за кордоном від професійних бізнес-практиків з великих корпорацій.