Залишити заявку

Марина Рященко виступила на II Конференції «Відшкодування шкоди заподіяної внаслідок війни»

Дата новини: 24 листопада 2023

Марина Рященко, адвокат, радник ЮФ «Ілляшев та Партнери», виступила на II Конференції «Відшкодування шкоди заподіяної внаслідок війни», що відбулась 21 листопада 2023 року у Києві. Організатор – видавництво «Юридична практика».

У доповіді «Відшкодування шкоди, завданої агресією рф: національна судова практика» Марина Рященко проаналізувала актуальну судову практику національних судів України щодо розгляду позовів про відшкодування шкоди, де відповідачем є рф, та особливості розгляду цивільних і господарських позовів.

«Вже є позитивні рішення судів, винесені на користь постраждалих компаній та підтверджують обґрунтованість їх позовних вимог щодо відшкодування реальних збитків та упущеної вигоди, понесених внаслідок збройної агресії рф. Проте отримання судового рішення про відшкодування шкоди в національному суді – це лише початок боротьби за отримання компенсації. Потрібно працювати над міжнародними та національними механізмами для реального отримання коштів бізнесом за понесені збитки», – наголосила Марина Рященко.

Учасники сесії обговорили алгоритми та наявні способи відшкодування шкоди, створення міжнародного механізму відшкодування збитків, роль Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) у виявленні та розшуку санкційних активів, а також стан протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту.

II Конференція «Відшкодування шкоди заподіяної внаслідок війни» – щорічний спеціалізований захід для представників юридичної спільноти, державних органів та бізнесу, покликаний знайти шляхи та механізми для компенсації шкоди Україні внаслідок повномасштабної агресії рф.