Залишити заявку

Леонід Гілевич представив на Business Integrity Week пакет рекомендацій Уряду України щодо запобігання корупції в органах влади

Дата новини: 21 травня 2019

Леонід Гілевич, радник юридичної фірми «Ілляшев та Партнери», взяв участь 20 травня 2019 року в форумі «Доброчесність бізнесу. Національний порядок денний» у рамках Business Integrity Week ’19, який було організовано Всеукраїнською мережею доброчесності і комплаєнсу (UNIC) спільно з Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН).

Леонід Гілевич представив Рекомендації з усунення корупційних ризиків у сфері боротьби з тіньовою економікою щодо регулювання контролю за офіційним працевлаштуванням та виплатою легальної заробітної плати. Рекомендації були підготовлені UNIC за участю практики комплаєнсу «Ілляшев та Партнери» в рамках проекту ПРООН «Посилення основ доброчесності у взаємодії держави і бізнесу», метою якого є налагодження ефективної співпраці державних органів і представників бізнесу.

У межах реалізації проекту робоча група, в роботі якої брали участь Валерія Гудій і Леонід Гілевич, аналізувала нормативно-правові акти, внутрішні документи органів влади, опитувала представників бізнесу та органів влади, проводила консультації з Радою бізнес-омбудсмена і Секретаріатом UNIC.

«Підготовлені рекомендації є результатом кропіткої роботи, що включає не лише аналіз тих чи інших норм і практик, а й обговорення питань безпосередньо з причетними державними органами, перш за все – з Державною службою України з питань праці», – зазначив Леонід Гілевич. – З огляду на те, що 14 травня Шостий апеляційний адміністративний суд визнав недійсною Постанову Кабінету Міністрів України № 295 від 29 квітня 2017 року, яка регулює питання державного контролю та нагляду за дотриманням законодавства про працю, зараз існує унікальна можливість ухвалити новий якісний нормативний акт, який сприяв би ефективній господарській діяльності. Розроблені нами рекомендації якраз і можуть допомогти з розробкою такого документа».

Робочою групою підготовлено пакет рекомендацій Уряду України щодо поліпшення реалізації державної політики в сфері регулювання трудових відносин та запобігання корупції в таких органах влади як Державна фіскальна служба України, Державна служба України з питань праці, Національна поліція України та інші.

Business Integrity Week – це серія щорічних заходів для залучення широкого кола представників бізнесу, уряду, неурядових організацій та засобів масової інформації для вивчення і сприяння доброчесності бізнесу в Україні.