Залишити заявку

Леонід Гілевич виступив з доповіддю щодо проблемних питань звільнення топ-менеджерів перед HR-директорами провідних українських компаній

Дата новини: 15 лютого 2018

Леонід Гілевич, юрист практики трудового права юридичної фірми «Ілляшев та Партнери», виступив з доповіддю на тему: «Конфліктні звільнення топ-менеджерів: як правильно припинити трудові відносини» на бізнес-сніданку для директорів з персоналу провідних компаній у рамках проекту «Премія HR-бренд Україна», організованого компанією HeadHunter Україна 14 лютого 2018 року в Києві.

Леонід Гілевич детально висвітлив переваги і ризики найбільш поширених підстав припинення трудових відносин з топ-менеджерами в Україні, таких як угода сторін, закінчення строку трудового договору, звільнення на підставах, передбачених трудовим контрактом, скорочення чисельності або штату працівників, звільнення протягом випробувального строку та припинення повноважень посадової особи.

Леонід надав низку практичних рекомендацій з власного досвіду для максимально ефективного припинення трудових відносин у конфліктних ситуаціях.

«Оптимальним варіантом припинення трудових відносин у більшості випадків є звільнення за угодою сторін, яке може мати місце навіть в тих ситуаціях, в яких роботодавець і працівник спочатку домовлятися не налаштовані. За такого сценарію роботодавець, як правило, отримує можливість цивілізовано припинити співпрацю, у тому числі узгодити дату та умови припинення, з нормальною передачею співробітником, якого звільняють, усіх справ, документів та інформації, при цьому ризик оскарження працівником свого звільнення у суді буде дуже невеликим, – зазначив він. – Працівник, у свою чергу, може розраховувати на певну додаткову компенсацію, а також, у разі необхідності, на рекомендації для подальшого працевлаштування. Відповідно, своїм клієнтам ми завжди радимо – якщо працівник в принципі готовий домовлятися, його вимоги прийнятні, і він не скоював протиправних дій протягом строку свого працевлаштування – припиняти трудові відносини за угодою сторін».

Леонід Гілевич рекомендований як один з провідних юристів у сфері трудового права за результатами незалежного дослідження міжнародного довідника Chambers Europe 2017 та українського щорічного дослідження «Ukrainian Law Firms 2017. A Handbook for Foreign Clients».

HeadHunter Україна – міжнародний кадровий портал, що працює на ринку інтернет-рекрутингу з 2004 року.