Залишити заявку

Ukrainian Law Firms 2022 рекомендує «Ілляшев та Партнери» у 17 галузях практики

Дата новини: 9 грудня 2022

Усі ключові практики та галузі юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» на українському юридичному ринку отримали визнання у двадцятому ювілейному виданні національного дослідження Ukrainian Law Firms. A Handbook for Foreign Clients, опублікованому 2 грудня 2022 року.

З етичних та моральних міркувань редакція ULF вирішила не публікувати рейтингові таблиці цього року та надала англомовну аналітику, яка описує досвід юридичних команд в Україні, що може стати потужним джерелом ринкової інформації для прискорення перезавантаження економіки України.

Агробізнес

«Ілляшев та Партнери» відомі насамперед як лідер у вирішенні спорів, їх юридичні послуги мають попит серед агрокомпаній у питаннях стягнення заборгованості за контрактами, захисту прав власності та активів, банкрутства, оподаткування, а також міжнародного арбітражу та торгівлі. Фірма має потужну практику міжнародного арбітражну, що включає товарний арбітраж. Окремого широкого визнання набула практика міжнародної торгівлі, очолювана партнером Оленою Омельченко. Команда активно займається торговими розслідуваннями за участю агрокомпаній. Керуючий партнер фірми Михайло Ілляшев є основною контактною особою.

Антимонопольне та конкурентне право

«Ілляшев та Партнери» мають солідну команду з антимонопольного та конкурентного права, яка консультує клієнтів щодо отримання дозволів на злиття та узгоджені дії, недобросовісної конкуренції, випадків зловживання монопольним становищем, а також традиційно приймає участь у розгляді регуляторних спорів. Серед клієнтів практики – великі провідні вітчизняні промислові компанії та бізнес-групи, особливо у сфері транспорту, нерухомості, фармацевтики та охорони здоров’я, аграрного та енергетичного секторів. Головним партнером практики є Олександр Фефелов, який є досвідченим спеціалістом на українського ринку.

Банківське та фінансове право, реструктуризація заборгованості

«Ілляшев та Партнери» є лідером вирішення спорів в практиці банкрутства та стягнення заборгованості, надає консультації з питань великої заборгованості за кредитними договорами та щодо процедур реструктуризації, представляє інтереси кредиторів та вітчизняних позичальників. Фірма також має активну присутність у галузях страхування та онлайн-платежів. Серед клієнтів фірми – Arctic Securities, Munich Reinsurance Company, Банк pозвитку Казахстану, Укрексімбанк, ПЗУ Україна та ProCredit Bank. Практику очолює керуючий партнер Михайло Ілляшев. Команда практики розширена з приходом Олександра Руденка.

Банкрутство

«Ілляшев та Партнери» має потужну самостійну практику банкрутства, яка забезпечує представництво інтересів боржників, кредиторів та арбітражних керуючих. Фірма є основним кандидатом при виборі консультантів для супроводу масштабних комплексних банкрутств із значною кількістю іноземних кредиторів та традиційно має широку присутність у проектах транскордонних банкрутств. Команда юристів практики має досвід представництва інтересів боржників – промислових та державних підприємств. Клієнтське портфоліо включає великі комерційні банки та забезпечує проекти з представництва інтересів кредиторів. Практику очолює визнаний судовий адвокат та старший партнер Роман Марченко. Вадим Кізленко та Андрій Конопля мають багаторічний досвід роботи у цій практиці.

Корпоративне право та M&A

У 2021 році «Ілляшев та Партнери» розширили трансакційну практику злиттів і поглинань, створення спільних підприємств, корпоративної реструктуризації та приватизації, укладення акціонерних угод, та підтвердила лідера судової практики, приймаючи участь у вирішенні корпоративних конфліктів та спорів між акціонерами. Фірма приймала участь у низці значних злиттів і поглинань у промисловому секторі, зокрема консультувала латвійську компанію Lu Invest щодо продажу 49,99% частки в українському агрохолдингу Golden Sunrise Agro; також представляла інтереси акціонерів «Заваллівського графітового комбінату» при продажу 70% частки австралійській публічній гірничодобувній компанії Volt Resources Limited. Фірма консультувала консорціум інвесторів UDP та A Development у процесі придбання на аукціоні 100% акцій АТ «Перший Київський машинобудівний завод» (колишній завод «Більшовик»). Керівник практики – партнер Євген Соловйов.

Енергетика та природні ресурси

«Ілляшев та Партнери» мають у портфоліо важливі комплексні спори у сфері енергетики, включаючи делікатні судові процеси проти рішень державних органів, договірні спори, стягнення заборгованості, податкові спори та виконання рішень міжнародних арбітражів. Клієнтами серед енергетичних компаній є Українська асоціація з відновлюваної енергетики, ДП «Укрінтеренерго», Концерн «Укргаз», JKX Oil & Gas, СП «Полтавська газонафтова компанія», «Карпатигаз», «Кривий Ріг Цемент», Elme Messer Gaas AS та інші. Команду практики очолює радник фірми Олег Трохимчук. Ключовий партнер – Михайло Ілляшев.

Інформаційні технології, телекомунікації та медіа

«Ілляшев та Партнери» – «важковаговики» практики вирішення спорів – представляють широкий спектр іноземних компаній, що звертаються за захистом прав власності та авторських прав. Нещодавно фірма представляла A Company (Угорщина) у спорі про стягнення заборгованості за агентською угодою про дистрибуцію фільму на території країн СНД. Команда консультувала Freelancehunt з питань оподаткування, зберігання та захисту персональних даних; представляла інтереси МЗС України в процесі переделегування доменного імені Ukraine.ua. Дмитро Нікулеско опікується питаннями інтелектуальної власності. Керівник естонського офісу Віталій Галицьких спеціалізується на регулюванні питань ринків фінансових технологій та криптовалют.

Інтелектуальна власність

«Ілляшев та Партнери» користуються перевагами свого досвіду роботи, оскільки є відомими спеціалістами з вирішення спорів у сфері інтелектуальної власності. Представляють інтереси клієнтів у галузі авіації, важкої промисловості, продуктів харчування та напоїв, фармацевтики, розробки програмного забезпечення, шоу-бізнесу та телевиробництва. Фірма захищала інтереси Товариства Червоного Хреста України у справах про припинення порушень, пов’язаних із використанням емблеми Червоного Хреста в діяльності ТОВ «Медичний центр Асклепій Плюс». Крім того, команда практики залучається для надання консультацій щодо спонсорства та реклами, ліцензування та належної перевірки прав інтелектуальної власності. Дмитро Нікулеско дуже активний на судовій арені у справах про захист прав інтелектуальної власності.

Міжнародний арбітраж

«Ілляшев та Партнери» відомі своєю високою ефективністю в судових процесах на національному та міжнародному рівнях, беруть активну участь у міжнародних арбітражах, а також представляють інтереси з питань визнання та приведення у виконання арбітражних рішень в Україні. Команда представляла інтереси JS Corrugating Machinery Co., Ltd щодо виконання в Україні двох арбітражних рішень Китайської міжнародної економічно-торговельної арбітражної комісії. До команди на чолі з партнерами Романом Марченком та Михайлом Ілляшевим входять Роман Процишин, Сергій Неділько та Марина Рященко.

Міжнародна торгівля: торговельний захист/СОТ, товари, комерційні контракти

«Ілляшев та Партнери» мають дуже потужну практику міжнародної торгівлі, що охоплює широку практику торговельного захисту, питання експортного контролю, митного регулювання, санкцій, угод про торгові преференції, правила походження, процедури врегулювання спорів та відносини з державними органами. Фірма широко відома представництвом інтересів національних виробників у торговельних розслідуваннях, ініціювавши більшість справ у минулому році. Фірма також виділяється введенням попередніх антидемпінгових та захисних мит і має унікальний досвід дострокового завершення розслідувань. Практику очолює Олена Омельченко, партнер із добре сформованою репутацією у сфері торговельного захисту та регулювання міжнародної торгівлі.

Трудове право

Юридична фірма «Ілляшев та Партнери» особливо відома багатим досвідом вирішення трудових спорів, судових щодо звільнень, спорів з регуляторними органами, а також має широкий досвід переговорів та вирішення спорів з профспілками. Іншими сферами, на які останнім часом було зосереджено увагу, є консультування щодо корпоративних кадрових політик, дотримання трудового законодавства; трудових аспектів в ході здійснення операцій між різними юрисдикціями, що включають переміщення працівників; захисту даних та прав інтелектуальної власності. Серед клієнтів фірми – Coca-Cola Beverages Ukraine, Unilever Ukraine, Товариство Червоного Хреста України, Messer Україна та багато інших. Ключові експерти практики – Леонід Гілевич та Валерія Гудій.

Вирішення спорів

«Ілляшев та Партнери» є визнаним «важковаговиком» із дуже ресурсною та нездоланною практикою вирішення спорів. Фірма приймає участь у вирішенні національних та міжнародних судових спорів, міжнародних арбітражах та справах щодо посадових злочинів. Фірма є однією з найпотужніших на ринку та користується перевагами мережі регіональних офісів, розташованих у Харкові, Дніпрі та Одесі. Міжнародні та місцеві компанії, бізнесмени та високопоставлені державні посадовці постійно звертаються до фірми як до основного радника в судових спорах. Універсальна команда практиків має навички вирішення широкомасштабних корпоративних спорів, участі у складних судових процесах щодо стягнення заборгованості та майнових спорах, процедурах банкрутства, вирішення адміністративних, податкових, трудових спорів, судового захисту прав інтелектуальної власності, морських та авіаційних спорів. Фірма має значний досвід роботи в енергетичному секторі. Маючи видатну практику міжнародної торгівлі в Україні, фірма також залучена до участі у подальших судових процесах. Партнери фірми приймають активну участь у судових засіданнях. Михайло Ілляшев очолює команду з вирішення різноманітних спорів у національних судах. Роман Марченко керує великими міжнародними судовими процесами. До складу команди входять Олег Трохимчук, Валерія Гудій, Євген Соловйов, Олександр Денисенко та Галина Лефор.

Фармацевтика та охорона здоров’я

«Ілляшев та Партнери» мають широкий досвід представництва як пацієнтів, так і медичних закладів. Фірма виділяється консультуванням страхових та медичних компаній щодо випадків, що виникають за кордоном. Одним з останніх проектів було представництво інтересів приватного клієнта у прецедентній справі на стадії досудового розслідування щодо підтвердження лікарської помилки. Віддана команда приймає участь у низці справ щодо недбалості медичних закладів. Фірма також надає консультації з питань медичного законодавства. Законодавство про захист конкуренції та прав інтелектуальної власності є ще одним особливим видом спеціалізації фірми. Алла Цимановська веде резонансні медичні справи. Ольга Самойленко консультує з питань конкуренції у фармацевтичній галузі.

Приватні клієнти: управління капіталом, сімейне право

«Ілляшев та Партнери» регулярно виступають юридичним радником власників значного приватного капіталу, власників бізнесу та акціонерів у різноманітних угодах щодо придбання активів, структуруванні сімейного бізнесу, податковому структуруванні доходів, податковому резидентстві. Фірма відома вирішенням спорів щодо майна та корпоративних конфліктів. У 2021 році фірма супроводжувала придбання приватних літаків, включаючи структурування угод в ЄС. Практика сімейного права фірми регулярно веде справи про розлучення, розподіл майна, спадкові справи, стягнення аліментів, забезпечує юридичний супровід усиновлення та встановлення опіки. Головними партнерами виступають Михайло Ілляшев та Роман Марченко.

Нерухомість, будівництво, земельне право

«Ілляшев та Партнери» стрімко розвинули практику нерухомості та будівництва, консультуючи з регуляторних питань та супроводжуючи трансакції. Команда практики консультує з питань придбання та приватизації нерухомості, а також супроводжує введення в експлуатацію об’єктів нерухомості. Фірма консультувала консорціум інвесторів у процесі придбання на приватизаційному аукціоні 100% акцій АТ «Перший Київський машинобудівний завод» (колишній завод «Більшовик»). Іншою сильною стороною цієї команди є успішна участь у судових спорах щодо майнових прав та адміністративних спорах. Посаду керівника практики обіймає Дмитро Грибов, Артем Михайлов є одним з ключових експертів.

Податкове право та трансфертне ціноутворення

Фірма користується попитом у великих податкових та митних спорах, консультуванні питань корпоративного та міжнародного оподаткування. Команда представляла «Полтавську газонафтову компанію» у декількох спорах; зокрема щодо стягнення податкового боргу з орендної плати і скасування податкових повідомлень-рішень; представляла ФСК «Море» щодо відновлення права на відшкодування ПДВ. До команди податкової практики, яку очолює Роман Марченко, входять Іван Маринюк та Дмитро Лазебний. Віталій Галицьких, керівник Талліннського офісу в Естонії, відповідає за міжнародне податкове планування.

Транспорт: авіаційне та морське право

«Ілляшев та Партнери» користується високою репутацією в авіаційній та аерокосмічній сферах, супроводжуючи комплексні спори, а також консультуючи щодо планів розширення діяльності. Налагодивши відносини з клієнтами в оборонному секторі, команда цієї практики залучається для вирішення резонансних спорів, як в Україні, так і за кордоном. Очолює авіаційну практику старший партнер Роман Марченко. Фірма успішно розширює свою присутність у практиці морського права, а її офіс в Одесі, очолюваний Сергієм Недільком, швидко розширив клієнтське портфоліо судновласниками та клубами взаємного страхування у різних спорах за морськими вимогами, пов’язаних з перевезенням вантажів, екіпажем та портовими претензіями.