Залишити заявку

«Ілляшев та Партнери» захистили спецекспортера в арбітражному спорі з іноземним постачальником

Дата новини: 19 лютого 2024

Юридична фірма «Ілляшев та Партнери» успішно захистила інтереси державної компанії – спецекспортера продукції і послуг військового призначення в арбітражному спорі з іноземним постачальником.

Завдяки злагодженій роботі юридичної фірми «Ілляшев та Партнери», Віденський міжнародний арбітражний центр (VIAC) виніс рішення на користь державної української компанії та зобов’язав іноземного постачальника повернути більше 1 млн євро, сплачених за неякісні товари військового призначення, а також сплатити штрафні санкції.

Так, незважаючи на належне виконання державною компанією своїх зобов’язань за контрактом, іноземна компанія поставила товари неналежної якості, які неможливо було використовувати за їх призначенням та за жодних умов не можна було передавати на потреби Збройних Сил України. Іноземний постачальник відмовлявся як замінити поставлені товари на товари належної якості, так і повертати сплачені кошти.

З метою захисту інтересів української державної компанії юридична фірма «Ілляшев та Партнери» звернулась до VIAC  з вимогою стягнути з іноземного постачальника сплачені кошти та відповідні штрафні санкції. Завдяки зусиллям команди практики міжнародного арбітражу, ЮФ «Ілляшев та Партнери» довела факти істотних порушень укладеного договору постачальником та невиконання ним своїх зобов’язань щодо якості та поставки на потреби українських військових.

Віденський міжнародний арбітражний центр погодився з доводами адвокатів «Ілляшев та Партнери» і зобов’язав іноземного постачальника повернути державній українській компанії сплачений аванс, відсотки за несвоєчасне повернення коштів, штрафні санкції за порушення договору та відшкодувати всі понесені арбітражні витрати.

Над проєктом працювали радники «Ілляшев та Партнери» Марина Рященко, Роман Процишин, юристи Михайло Чураков та Катерина Солодовник під керівництвом старшого партнера Романа Марченка.