Залишити заявку

«Ілляшев та Партнери» домоглися введення антидемпінгового мита на імпорт сірників з Російської Федерації та Республіки Білорусь

Дата новини: 29 травня 2020

Команда практики міжнародної торгівлі юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» під керівництвом партнера Олени Омельченко успішно захистила інтереси ТОВ «Українська сірникова фабрика» в антидемпінговому розслідуванні щодо імпорту в Україну сірників походженням з Республіки Білорусь та Російської Федерації.

За результатами антидемпінгового розслідування 22 травня 2020 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прийняла рішення про застосування остаточного антидемпінгового мита на рівні 31,32% щодо імпорту сірників походженням з Республіки Білорусь та 45,79% походженням з Російської Федерації.

Антидемпінгове розслідування тривало 10 місяців і завершилось достроково, що є рідкісним результатом для таких процесів.

Разом з цим, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі відхилила добровільні письмові зобов’язання ВАТ «Білоруська лісова компанія» (Республіка Білорусь) щодо перегляду їх цін або припинення експорту за демпінговими цінами товару на митну територію України.

Остаточне антидемпінгове мито застосовуватиметься строком на п’ять років та нараховуватиметься через 30 днів з дня опублікування рішення Міжвідомчої комісії в газеті «Урядовий кур’єр». Антидемпінгове мито стягуватиметься митними органами незалежно від сплати інших податків і зборів (обов’язкових платежів). Застосування остаточних антидемпінгових заходів не буде створювати перешкод для здійснення митного оформлення товару.

Дане рішення сприятиме встановленню справедливої конкуренції на українському ринку, а також збільшенню виробництва і реалізації продукції національним товаровиробником, збереженню наявних і збільшенню нових робочих місць, збільшенню майбутніх інвестицій в українську промисловість.

Нагадаємо, що рішення про порушення та проведення антидемпінгового розслідування за результатами розгляду скарги ТОВ «Українська сірникова фабрика», підготовленої командою практики міжнародної торгівлі ЮФ «Ілляшев та Партнери», було прийняте Міжвідомчою комісією 17 липня 2019 р. та вступило в силу в день його опублікування в газеті «Урядовий кур’єр» – 19 липня 2019 року.