Залишити заявку

«Ілляшев та Партнери» захистили інтереси грецького судновласника та американського P&I клубу в українському суді

Дата новини: 16 листопада 2022

Команда Одеського офісу ЮФ «Ілляшев та Партнери» захистила інтереси великого грецького судновласника та американського клубу взаємного страхування відповідальності судновласників (P&I Club), члена Міжнародної групи клубів взаємного страхування (International Group of P&I Clubs), у судовому спорі за морською вимогою про відшкодуванню шкоди, завданої смертю моряка на судні, та моральної шкоди.

До одного з районних судів міста Одеси звернулася дружина моряка з позовом проти грецького судновласника та P&I клубу про відшкодування шкоди, завданої смертю її чоловіка, який працював на посаді старшого механіка на судні під прапором Ліберії та помер від серцевого нападу під час рейсу до порту Читтагонг (Бангладеш). В березні 2021 року дружина померлого моряка підписала заяву про отримання грошової виплати в якості повного та остаточного врегулювання всіх позовів, претензій та вимог, пов’язаних зі смертю моряка. Однак вже в липні того ж року дружина, діючи як законний представник двох малолітніх дітей моряка, пред’явила вказаний позов.

Позивачі наполягали на тому, що судновласник не забезпечив безпечні умови праці на судні, моряк зазнав негативного впливу судна, як джерела підвищеної небезпеки, що призвело до серцевого нападу та смерті, а підписана дружиною заява є нікчемною.

За результатами розгляду справи в суді першої інстанції адвокатам відповідачів вдалося довести відсутність у діях судновласника складу цивільного правопорушення та впливу джерела підвищеної небезпеки, а також факт належного врегулювання спірних правовідносин у досудовому порядку. Суд погодився з правовою позицією адвокатів ЮФ «Ілляшев та Партнери» та відмовив у задоволенні позову повністю. Доводи адвокатів були переконливими, а мотивувальна частина судового рішення належним чином обґрунтована судом, тому позивачі відмовились від свого права на апеляційне оскарження, що буває вкрай рідко у подібних справах. Відтак, рішення суду на користь судновласника та P&I клубу набрало законної сили й у справі поставлено крапку.