Залишити заявку

«Ілляшев та Партнери» захистили інтереси іноземної машинобудівної компанії у судовому спорі з митницею

Дата новини: 12 лютого 2024

Юридична фірма «Ілляшев та Партнери» успішно захистила інтереси однієї з найбільших турецьких машинобудівних компаній у судовому спорі з Чернівецькою митницею Державної митної служби.

Чернівецька митниця Держмитслужби звернулась до суду щодо притягнення до адміністративної відповідальності за нібито порушення митних правил директора іноземної компанії. Підставою для притягнення до відповідальності стали обвинувачення іноземного громадянина у переміщенні товару через митний кордон України з поданням документів, які містили неправдиві відомості щодо ваги товару, а також його вартості.

Під час розгляду справи адвокати юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» довели у суді, що в діях директора іноземної компанії відсутній склад адміністративного правопорушення, адже різниця у ціні та вазі товару, що була відображена у митних деклараціях, спричинена відмінностями щодо митних формальностей між двома державами – Україною та Туреччиною.

З метою захисту прав та інтересів клієнта юридична фірма «Ілляшев та Партнери» надала у суді докази того, що директор іноземної компанії не мав на меті приховати товар, оскільки постачання товару відбулося в тому обсязі та на ту ж суму, яка була передбачена в укладеному контракті. Крім того, бюджет України не втратив жодних обов’язкових митних платежів у вигляді мита та податку на додану вартість, адже постачання товару було виконано згідно укладеного контракту.

Будь-яких доказів того, що товар було поставлено за іншою сумою, меншою від суми договору, що призвело би до зменшення сплати митних платежів, митниця у суді не надала.

Першотравневий районний суд м. Чернівці погодився з обґрунтованою позицією адвокатів юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» та закрив провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил у зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення та зобов’язав повернути товар власнику для здійснення митного оформлення.

Чернівецька митниця Держмитслужби, не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, звернулася до апеляційного суду з апеляційною скаргою. Чернівецький апеляційний суд залишив без змін постанову Першотравневого районного суду м. Чернівці та відмовив митниці у задоволенні її вимог в повному обсязі. Постанова Чернівецького апеляційного суду є остаточною та оскарженню не підлягає.

Над проєктом працювала адвокат юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» Аліна Боровець.