Залишити заявку
порт Рени

«Ілляшев та Партнери» домоглися звільнення судна з партією вантажу в Ренійському порту

Дата новини: 16 лютого 2022

Команда Одеського офісу юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» забезпечила вільний вихід судна, зафрахтованого італійською компанією під експорт 3 тис. тон кукурудзи молдавського походження через Ренійський морський порт (FOB).

Італійський фрахтувальник, він же покупець товару, звернувся до Одеського офісу «Ілляшев та Партнери» з проханням розібратися в ситуації, пов’язаній із тривалою затримкою оформлення судна, на яке вже було завантажено партію товару вартістю майже 700 тис. доларів США.

Справа ускладнювалася тим, що, за попередніми оцінками незалежного сюрвеєра, вологість кукурудзи перевищувала допустимі параметри, у зв’язку з чим виникав ризик повного чи часткового знищення вантажу у трюмах. Крім цього, простій судна призвів до нарахування значної суми демередж, який також лягав на плечі фрахтувальника.

Адвокати Одеського офісу «Ілляшев та Партнери» максимально оперативно здійснили комплекс заходів, необхідних для з’ясування та усунення причин затримки в отриманні Port Clearance при наявності усіх необхідних документів на відхід.

Як з’ясувалося, причиною затримання судна в порту був комерційний конфлікт між первинним постачальником та посередником, у якого італійський фрахтувальник придбав товар. Посередник не розрахувався за товар перед первинним постачальником, який встиг скористатися своїм правом на утримання вантажу до відходу судна. При цьому, італійська компанія не мала жодних договірних відносин з первинним постачальником, а фінансові зобов’язання, передбачені контрактом, були повністю виконані перед посередником. Ситуація ускладнювалася відсутністю сприяння морського агента, який діяв в умовах конфлікту інтересів.

За результатами спрямування претензій, скарг та вимог, а також проведення кількох раундів непростих переговорів з усіма учасниками конфлікту, протягом 5 днів після вступу у справу адвокатам «Ілляшев та Партнери» вдалося у позасудовому порядку домогтися вільного виходу судна з вантажем на борту. За попередніми даними, стан вантажу задовільний.