Залишити заявку

Правова позиція ЮФ «Ілляшев та Партнери» у зв’язку зі спробами рейдерського захоплення ДП «Антонов»

Дата новини: 4 серпня 2014

Мінпромполітики видало незаконний наказ про призначення в. о. керівника ДП «Антонов»

1 серпня 2014 року відбулася спроба рейдерського захоплення ДП «Антонов» в Києві. Захопленням керував чиновник Мінпромполітики Олександр Калєнков, призначений В. Януковичем в травні 2013 року.

16 «бойовиків» проникли до кабінету Генерального директора, намагаючись захопити документи і печатку підприємства. Керувалися загарбники ксерокопією нібито наказу Мінпромполітики про призначення С. Меренкова в.о. керівника ДП «Антонов» (пан Меренков є колишнім працівником ДП «Антонов», який в 2006 році був звільнений з АНТК ім. Антонова за розголошення інформації, що становила державну таємницю, зі скасуванням допуску до держтаємниці. При цьому покладення обов’язків працівника на сторонню особу, яка не є працівником підприємства, чинним законодавством не допускається).

Охороні та трудовому колективу вдалося «відбити» атаку та видворити горе-рейдерів з території підприємства.

Такі дії пана Калєнкова та інших причетних до акції осіб є абсолютно протизаконними.

«Зокрема, Міністерство промислової політики, яке перебуває у стадії ліквідації, не може призначати та звільняти керівництво ДП «Антонов», адже ще 23 березня 2014 року Кабінет Міністрів України вилучив ДП «Антонов» із сфери управління Мінпромполітики та підпорядкував підприємство Міністерству економічного розвитку і торгівлі України. Відповідно лише керівництво Мінекономіки має право виконувати дії щодо зміни керівництва підприємства. Вже подана скарга в Генеральну прокуратуру України, яка, безумовно, порушить кримінальне провадження щодо осіб, які з перевищенням повноважень намагалися змінити керівництво ДП «Антонов», – наголосив Роман Марченко, старший партнер ЮФ «Ілляшев та Партнери».