Залишити заявку

ЮФ «Ілляшев та Партнери» отримала рішення МКАС при ТПП України на користь клієнта за кредитом на суму 120 млн дол. США

Дата новини: 29 січня 2016

1252978260bta

Юристи ЮФ «Ілляшев та Партнери» успішно захистили інтереси АТ «БТА Банк» (Казахстан) в Міжнародному комерційному арбітражному суді (МКАС) при Торгово-промисловій палаті України в шести арбітражних спорах щодо звернення стягнення на предмети застави за кредитами, виданими Банком компанії «Хенді Ассетс Лімітед».

За рішенням суду за Банком визнано право власності на різне заставлене майно – акції, частки, майнові права – за виданими раніше 120 млн дол. США кредитних коштів.

Складність справ, серед іншого, полягала в тому, що боржник – компанія «Хенді Ассетс Лімітед», зареєстрована в Республіці Сейшельські Острови, – була ліквідована, що унеможливлювало звернення стягнення на предмети застави, що знаходяться у власності третіх осіб – майнових поручителів. У зв’язку з цим ЮФ «Ілляшев та Партнери» в інтересах Банку був поданий відповідний позов до Верховного Суду Сейшельських Островів, який був задоволений.

«Арбітри МКАС бездоганно розібралися в цих непростих справах. Арбітражні провадження є черговим кроком до ефективного відшкодування збитків, завданих в результаті шахрайських дій, скоєних у ряді країн колишнім акціонером БТА Банку Казахстан Мухтаром Аблязовим і його спільниками на загальну суму понад 10 млрд дол. США», – прокоментував ситуацію старший партнер ЮФ «Ілляшев та Партнери» Роман Марченко, який займається проектами Банку з 2009 року.

Офіси ЮФ «Ілляшев та Партнери» у Києві та Москві представляють інтереси Банку в декількох юрисдикціях спільно з міжнародними юридичними фірмами Hogan Lovells і Freshfields Bruckhaus Deringer.