Залишити заявку

«Ілляшев та Партнери» домоглися продовження спеціальних мит на імпорт в Україну пінополіуретану на три роки

Дата новини: 27 червня 2019

Команда практики міжнародної торгівля юридичної фірми «Ілляшев та Партнери», під керівництвом партнера Олени Омельченко, відстояла інтереси групи компаній «ІНТЕРФОМ» – одного з провідних українських виробників пінополіуретану – у межах перегляду спеціальних заходів щодо гнучких пористих плит, блоків та листів з пінополіуретану незалежно від країни походження.

На засіданні 26 червня 2019 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (далі – Комісія) прийняла рішення продовжити строк дії спеціальних заходів на 3 роки. Також, Комісією було встановлено графік лібералізації застосованих заходів. Даний підхід повністю відповідає найкращим міжнародним практикам. Так, протягом першого року спеціальне мито встановлюється у розмірі 11,22%, на другий рік воно буде знижене до 10,66%, а в останньому періоді буде застосовуватись мито у розмірі 10,13%.

«Продовження спеціальних заходів за результатами перегляду – рідкісний випадок в українській практиці, – прокоментувала Олена Омельченко, партнер, керівник практики міжнародної торгівлі ЮФ «Ілляшев та Партнери». – Дане рішення дозволяє захистити вітчизняного виробника від зростаючого імпорту, позитивно позначиться на процесі відновлення галузі української економіки з виробництва пінополіуретанів та забезпечить справедливу конкуренцію на внутрішньому ринку. Лібералізаціонна програма свідчить про відповідність рішення Комісії високим світовим стандартам».

У структурі імпорта товару в Україну займає лідируюче місце Угорщина – 32,9%, Польща – 23,6%, Румунія – 11,7%, Німеччина – 16,2%, імпорт з інших країн складає 15,6%.

Рішення про перегляд спеціальних заходів було прийнято Комісією за результатами розгляду заяви ТОВ «ІНТЕРФОМ», ТОВ «ІНТЕРФОМ-ДНІПРО», ТОВ «ІНТЕРФОМ-ЗАХІД» та ТОВ «ІНТЕРФОМ-М».

Група компаній «ІНТЕРФОМ» – провідний виробник еластичного пінополіуретану (поролону) на території України. Працює на ринку з 1997 р. До складу Групи входять чотири виробничі майданчики та власна торгівельна структура. Продукція Групи реалізується під торговою маркою Highfoam.