Залишити заявку

ЮФ «Ілляшев та Партнери» успішно захистила інтереси ПрАТ «Київстар»

Дата новини: 17 червня 2014

ЮФ «Ілляшев та Партнери» успішно захистила інтереси ПрАТ «Київстар» в адміністративній справі за позовом проти Національної комісії з питань регулювання зв’язку та інформатизації, пов’язаному з запровадженням в Україні послуги перенесення мобільних номерів (mobile number portability, MNP).

Спроби запровадити в Україні послугу перенесення мобільних номерів робляться вже кілька років поспіль. Торік Комісія, нарешті, затвердила порядок надання такої послуги і встановила строки її запровадження. Порядком, зокрема, передбачалася необхідність використання централізованої бази даних номерів, оператором якої була призначена маловідома компанія «Український центр імен та адрес». Мобільні оператори та засновані ними компанії були усунені від участі в конкурсі на цю позицію.

В результаті розгляду у першій та другій інстанції рішення Комісії про порядок надання послуги перенесення номерів було визнано частково недійсним. Сама необхідність надання послуги перенесення номера ПрАТ «Київстар» під сумнів не ставилася, однак суд скасував цілу низку положень рішення Національної комісії, які не відповідали іншим нормативним актам у сфері телекомунікацій.

Тепер Комісії буде необхідно внести відповідні зміни до оскарженого порядку, знову узгодити його з операторами, затвердити та зареєструвати в Міністерстві юстиції. Призначення нового керівництва Комісії дозволяє сподіватися, що цього разу її рішення буде враховувати чинне законодавство і інтереси всіх суб’єктів ринку телекомунікацій.