Залишити заявку

«Ілляшев та Партнери» допомогли світовому агротрейдеру розблокувати доставку вантажу з українського порту

Дата новини: 24 жовтня 2022

Команда морських юристів Одеського офісу ЮФ «Ілляшев та Партнери» допомогла одному з найбільших світових агротрейдерів врегулювати спір з судновласником та вивезти експортний вантаж з українського порту в рамках функціонування «зернової ініціативи».

Особливістю даного кейсу стало те, що до початку повномасштабної збройної агресії російської федерації 24 лютого 2022 року навантажувальні операції на судні були повністю завершені. Старший помічник капітана підписав первинні облікові документи (тальманські розписки), однак у зв’язку з початком військових дій капітан не видав необхідний пакет товаророзпорядчих документів (коносаментів), що засвідчують прийняття вантажу до перевезення і містять зобов’язання доставити вантаж до пункту призначення та передати його одержувачу.

В подальшому вихід з порту був неможливим через припинення навігації з міркувань безпеки, а сам судновласник ігнорував вимоги вантажовласників / вантажовідправників про необхідність видачі коносаментів. Судновласник також продовжував свою бездіяльність навіть після початку функціонування «зернової ініціативи» з українських портів.

Після залучення до справи морських юристів Одеського офісу ЮФ «Ілляшев та Партнери» процес зрушив з місця і конфлікт вдалося врегулювати у позасудовому порядку.

Адвокати провели ряд активних і грамотних юридичних дій, що змусило судновласника відреагувати без подальших зволікань. Після направлення адвокатських запитів до портових властей та організацій адвокати розпочали переговорний процес з представниками судновласника. Врешті адвокатам разом з вантажовласником вдалося досить швидко переконати судновласника у необхідності негайно видати пакет коносаментів та забезпечити морехідний стан судна. Як наслідок, судно у короткі строки вийшло з українського порту в рамках функціонування «зернової ініціативи».