Залишити заявку

ЮФ «Ілляшев та Партнери» успішно захистила права інтелектуальної власності на препарат «Мілдронат» компанії «Гріндекс»

Дата новини: 20 лютого 2017

7 лютого 2017 року Вищий господарський суд України прийняв остаточне рішення у справі про захист прав Компанії «Гріндекс» (м.Рига, Латвійська Республіка) на знаменитий знак Мілдронат®.

Акцію Сабіедріба «Гріндекс» – розробник і виробник визнаного у багатьох країнах світу оригінального лікарського засобу «Мельдоній», який отримав популярність під ТМ Мілдронат®, – після закінчення патентної охорони мельдонію зіткнулася зі спробами виробників генериків мельдонію не тільки відтворити склад свого препарату, а й скористатися популярністю його торгової марки Мілдронат®, закладаючи в свої торгові назви ту чи іншу ступінь подібності з цим брендом.

Компанія «Гріндекс» дізналася, що на фармацевтичному ринку України пропонується для продажу і реалізується препарат ТОВ «Ніко», маркований позначенням «Мілдрокард», який є схожим до ступеня змішування з брендом Компанії. «Гріндекс» звернулася до господарського суду міста Києва з позовом про припинення порушення прав на знаки для товарів і послуг Мілдронат®.

В результаті розгляду даного спору були прийняті рішення як про скасування охоронних документів на конфліктне позначення «Мілдрокард» (свідоцтв України № 129623 на знак «Мілдрокард» і патентів України № 22173 та №22174 на промислові зразки, які захищали упаковку препарату «Мілдрокард»), так і про визнання позначення Мілдронат® добре відомим в Україні знаком з 11.06.2009 р щодо АТ «Гріндекс» для товарів 05 класу Міжнародної класифікації товарів і послуг, а саме: ліки, імуностимулятори для лікарських (медичних) потреб.

«Подібність «лікарських» назв набагато небезпечніше імітації звичайної торгової марки, – говорить юрист «Ілляшев та Партнери», патентний повірений України Ірина Кириченко, яка представляла позивача. – Розуміючи прагнення одного з відповідачів випускати «такий же, але набагато дешевший препарат», ми дуже швидко реагували на події, що стрімко розвивалися в процесі: реєстрацію упаковки і маркування препарату в якості промзразка, висновку первинної і повторної експертиз, – що дозволило нам вчасно доповнити свої позовні вимоги. У справі була проведена судова експертиза, в тому числі із застосуванням знань в області медицини і фармакології, що дозволило отримати експертний висновок про смисловому тотожність «варіацій» на тему Мілдроната®. Приємно відзначити, що господарські суди України в черговий раз підтвердили свою компетентність у вирішенні таких складних і багатопланових колізій».