Залишити заявку

«Ілляшев та Партнери» домоглися введення антидемпінгового мита на імпорт газобетонних блоків з Білорусі

Дата новини: 27 лютого 2020

Команда практики міжнародної торгівлі юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» під керівництвом партнера Олени Омельченко відстояла інтереси українських виробників-членів Всеукраїнської асоціації виробників автоклавного газобетону в антидемпінговому розслідуванні щодо імпорту в Україну газобетонних блоків походженням з Республіки Білорусь.

За результатами антидемпінгового розслідування Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прийняла рішення № АД-437/2020/4411-03 від 21.02.2020 року про застосування остаточного антидемпінгового мита на рівні 34,19% щодо імпорту в Україну товару, що має такий опис: будівельні блоки з ніздрюватого конструкційно-теплоізоляційного бетону (газобетонні блоки) густиною у твердій формі не більш як 1700 кг/м3 білого або світло-сірого кольорів (у сухому стані) або сірого кольору (в мокрому стані), що класифікуються згідно з УКТЗЕД за кодом 6810 11 10 00, походженням з Республіки Білорусь.

Антидемпінгове розслідування тривало 10 місяців і завершилось достроково, що є вкрай рідкісним результатом для таких процесів. «Своєчасно прийняте Комісією рішення має величезне значення для українських виробників газобетонних блоків з огляду на тенденції росту об’ємів демпінгового імпорту товару в Україну. Антидемпінгове мито сприятиме встановленню добросовісної конкуренції та нівілює загрозу нанесення шкоди українській промисловості, – прокоментувала рішення Олена Омельченко. – Нашого клієнта повністю задовольняє рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі. Ми вітаємо впровадження найкращих світових практик в Україні щодо проведення антидемпінгових розслідувань».

Окрім цього, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі відхилила добровільні письмові зобов’язання Республіканського виробничо-торгового унітарного підприємства «Управляюча компанія холдингу «Білоруська цементна компанія», ВАТ «Березівський комбінат силікатних виробів» та СЗАТ «КварцМелПром» щодо перегляду їх цін або припинення експорту за демпінговими цінами товару на митну територію України.

Остаточне антидемпінгове мито застосовуватиметься строком на п’ять років та нараховуватиметься через 30 днів з дня опублікування рішення Міжвідомчої комісії в газеті «Урядовий кур’єр». Антидемпінгове мито стягуватиметься митними органами незалежно від сплати інших податків і зборів (обов’язкових платежів). Застосування остаточних антидемпінгових заходів не буде створювати перешкод для здійснення митного оформлення товару.

Дане рішення сприятиме встановленню справедливої конкуренції на українському ринку, а також збільшенню виробництва і реалізації продукції національними товаровиробниками, збереженню наявних і збільшенню нових робочих місць, збільшенню майбутніх інвестицій в українську промисловість.

Нагадаємо, що рішення про порушення та проведення антидемпінгового розслідування за результатами розгляду скарги Всеукраїнської асоціації виробників автоклавного газобетону, підготовленої командою практики міжнародної торгівлі ЮФ «Ілляшев та Партнери», було прийняте Міжвідомчою комісією 17 квітня 2019 року.