Залишити заявку

«Ілляшев та Партнери» серед лідерів рейтингу Ukrainian Law Firms 2016

Дата новини: 14 червня 2016

«Ілляшев та Партнери» підтвердила свою першість у судовій практиці та практиці банкрутства, а також увійшла до списку Топ-3 юридичних фірм у сфері податкових спорів, міжнародної торгівлі, судноплавства і морських перевезень за підсумками 14-го національного незалежного дослідження Ukrainian Law Firms 2016. A Handbook for Foreign Clients. Фірма була також вперше визнана №1 в авіації.

Серед провідних юристів фірми:

Михайло Ілляшев очолює рейтинг в сфері судової практики;

Роман Марченко увійшов до Топ-3 провідних юристів у сфері судової практики, банкрутства та авіації;

Олена Омельченко увійшла до Топ-5 провідних юристів у сфері міжнародної торгівлі.

До списку рекомендований юристів увійшли:

Михайло Ілляшев – енергетика та природні ресурси;

Роман Марченко – міжнародний арбітраж;

Ірина Кириченко – інтелектуальна власність, фармацевтика/медицина та охорона здоров’я;

Галина Лефор – трудове право; • Дмитро Шемелін – міжнародний арбітраж;

Олександр Фефелов – антимонопольне/конкурентне право.

Судова практика

Авторитетні адвокати ЮФ «Ілляшев та Партнери» в минулому році розширили клієнтську базу фірми, продовжуючи захищати інтереси своїх постійних клієнтів у різних сферах, як в Україні, так і за кордоном. У березні 2015 р. фірма відкрила офіс у Москві, Російська Федерація. До кінця 2015 р. юристи цього офісу брали участь у більш ніж 100 спорах і арбітражах в Росії. Команда юристів активно супроводжувала спори на території Криму. Серед останніх значних справ можна виділити представництво ФСК «Море» в міжнародному спорі на суму 240 млн дол. США у зв’язку з «націоналізацією» активів компанії в Криму Російською Федерацією. Фірму продовжують обирати постійні клієнти, такі як БТА Банк і Надра Банк, для представництва інтересів в численних спорах, зокрема, в міжнародних судових і арбітражних розглядах, проектах по реструктуризації боргів, процедурах банкрутства та звернення стягнення на майно, що є предметом застави. Численну команду адвокатів очолюють Керуючий партнер Михайло Ілляшев, якого дуже рекомендують на ринку, і Старший партнер Роман Марченко.

Банкрутство

Сильна команда ЮФ «Ілляшев та Партнери» в основному відома завдяки представництву інтересів клієнтів у складних справах з процедур банкрутства та фінансової неспроможності. Багаторічні клієнти фірми БТА Банк і Надра Банк становлять значну кількість справ з питань банкрутства. Фірма регулярно виступає юридичним радником у справах з великими сумами позовів, зокрема, продовжує представляти інтереси в ході процедури банкрутства ПАТ «Сумихімпром» на суму понад 165 млн дол. США, де введена процедура санації. Інші відомі справи включають юридичний супровід банкрутства ФСК «Море» та суднобудівного заводу «Океан». Після відкриття московського офісу в березні 2015 р., регіональний офіс почав надавати консультації в ході процедур банкрутства російських забудовників на суму 319 млн дол. США. Команду, що займає гарне становище на ринку, очолює відомий практикуючий адвокат у справах про банкрутство, Старший партнер Роман Марченко. Ім’я Вадима Кізленка, який є ще одним визнаним членом команди, також добре відоме на ринку.

Податки і трансфертне ціноутворення

ЮФ «Ілляшев та Партнери» є видатною командою з вирішення спорів на українському ринку, яка відкрила офіс у Москві в 2015 р. Серед останніх значних проектів можна назвати юридичний супровід в ході процедури банкрутства ФСК «Море» (Крим) і антикризове управління в двох юрисдикціях (Україна, Росія), в яких фірма бере участь у податковому судовому розгляді і консультує з питань податкових наслідків реструктуризації та відновлення права на податкові відрахування по ПДВ і повернення ПДВ. Фірма продовжувала консультувати своїх постійних клієнтів: АрселорМіттал Кривий Ріг в податкових судових розглядах, представляла інтереси клієнта в більше ніж 20 спорах, пов’язаних з оскарженням повідомлення про нарахування податку, стягненням заборгованості по ПДВ на суму понад 22 млн дол. США; і ДП«Антонов» в процесі оскарження штрафів на суму 39 млн дол. США. Провідним партнером податкової команди був Максим Копейчиков.

Міжнародна торгівля

Практика міжнародної торгівлі ЮФ «Ілляшев та Партнери» була розширена в грудні 2014 р. Фірма залучила юриста Олену Омельченко, яка має значний досвід у цій сфері, брала участь в укладанні торговельних угод та отримала позитивні відгуки колег. Протягом минулого року Фірма здійснювала представництво клієнтів в антидемпінгових і захисних розслідуваннях, з питань виходу на нові ринки, а також щодо митних питань. Фірма представляла AGC Glass Company в проміжному перегляді антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну окремих видів листового флоат-скла, походженням з Російської Федерації; а також виступала юридичним радником «АрселорМіттал Кривий Ріг» у зв’язку з введенням обмежень на імпорт сталевої арматури з Єгипту. Провідним партнером є Михайло Ілляшев.

Транспорт

ЮФ«Ілляшев та Партнери» має значний досвід у сфері надання юридичних послуг на ринку авіації та морських перевезень. Фірма представляє ДП «Антонов» в декількох судових спорах. Серед них судовий спір щодо відшкодування збитків, пов’язаний з bird strike incident в аеропорті Генуї у 1997 р. Фірма здійснює представництво судновласника Black Sea Shipping and Ship Repair Ltd. щодо відшкодування вартості ремонту судна, а також арешту судна Верховним судом Туреччини. Старший партнер фірми Роман Марченко, який отримав широке визнання за великий досвід судової практики, виконує обов’язки арбітра в судовому спорі між Petrochemical Logistics та Unichart Ltd. щодо порушення договору фрахтування згідно з правилами Лондонської асоціації арбітрів з морського права.

ЮФ «Ілляшев та Партнери» отримала високі оцінки в інших практиках і галузях:

Антимонопольне / Конкурентне право

ЮФ «Ілляшев та Партнери» розвиває і розширює свою лінійку юридичних послуг з різних питань антимонопольного права в Україні та за кордоном, зокрема, отримання дозволів на концентрацію, антиконкурентні дії, державні закупівлі. Серед відомих справ за останні 12 місяців можна виділити консультування Групи Letter One в ході придбання німецької компанії RWE Dea AG і надання юридичної допомоги PZU S.A. під час придбання акцій Alior Bank. Фірма також бере участь в декількох розслідуваннях, які проводить АМКУ. Керівник практики антимонопольного та конкурентного права Олександр Фефелов є ключовим контактом.

Агробізнес

У 2015 р. ЮФ «Ілляшев та Партнери» здобула важливих клієнтів, серед яких «ОЛАМ Україна», Danone, Agrein, RONLY, Noble Group, і продовжувала надавати юридичні консультації КВС-Україна і Creative Group. Численна команда добре розбирається в комплексних міжнародних судових і арбітражних розглядах. Фірма представляє інтереси Групи Agrein в корпоративному спорі на суму 200 млн дол. США. У минулому році фірма здійснювала юридичний супровід під час ряду корпоративних угод, M&A та угод з придбання активів. Провідним партнером у цих справах був Максим Копейчиков.

Трудове право

Протягом 2015 р. ЮФ «Ілляшев та Партнери» проводила велику роботу в сфері трудового права, зокрема, здійснювала юридичний супровід під час угод M&A, консультувала з питань дотримання законодавства, договірних питань, скорочення штатів, а також брала участь в традиційному для фірми вирішенні індивідуальних та колективних трудових спорів. Фірма представляла інтереси в спорі проти Міністерства промислової політики і його кандидата щодо звільнення і подальшого підтвердження повноважень президента ДП «Антонов». Серед ключових клієнтів: Представництво Європейського Союзу в Україні, Світовий банк, ProCredit Bank, БТА Банк, АрселорМіттал Кривий Ріг; Platform Specialty Products Corporation. Практику очолює Керуючий партнер фірми Михайло Ілляшев.

Банківське та фінансове право

ЮФ «Ілляшев та Партнери» має сильні позиції в судових розглядах, і все більш активно працює з питань нормативного регулювання і реструктуризації. Банки становлять більшу частину клієнтської бази фірми, яка включає БТА Банк (Казахстан, Україна), Банк Михайлівський, ProCredit Bank, Тrasta Komercbanka, Credit Europa Bank, Кримську девелоперську компанію, PZU, Group DF. Фірма продовжувала отримувати основну частину своєї роботи від БТА Банк (Україна), зокрема, з питань реструктуризації; Банк Михайлівський звернувся до фірми для отримання консультацій з питань нормативного регулювання. Фірма представляла інтереси PZU Україна в справах, пов’язаних зі спірними рішеннями Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг. Банківську і фінансову практику фірми очолював Партнер Максим Копейчиков.

Корпоративне право/злиття та поглинання

ЮФ«Ілляшев та Партнери» набуває все більшого визнання в сфері корпоративного права. Основною складовою роботи фірми є надання послуг з участю іноземного елемента, корпоративного управління, а також вирішення спорів між сторонами. Клієнтський портфель фірми включає такі великі компанії, як БТА Банк, ДП «Антонов», Алгол Україна, АрселорМіттал Кривий Ріг, Group DF, Київстар, Укрпластик, Укррічфлот, Etrex. Слід зазначити, що фірма активно супроводжувала процес «виходу» компаній з анексованого Кримського півострова. Наприклад, юристи фірми консультували компанію METRO Cash & Carry Ukraine. Іншими значними проектами Фірми є проекти з питань корпоративної реструктуризації та реорганізації групи компаній Данон Україна, а також здійснення юридичного супроводу венчурного фонду та компанії з управління активами щодо придбання зернопереробного заводу. БТА Банк постійно залучає фірму до участі в масштабних проектах таких, як, наприклад, продаж пакету акцій у кількох юрисдикціях в процесі оскарження контролю над нафтовим терміналом у м. Мурманськ (Російська Федерація), а також інших проектах у сфері M&A. Практикою фірми керують Партнери Михайло Ілляшев та Роман Марченко.

Кримінальне право

ЮФ «Ілляшев та Партнери» бере участь у юридичному супроводі міжнародної екстрадиції в Україну та Російську Федерацію з Франції колишнього Голови правління БТА Банк Мухтара Аблязова, а також представляє інтереси Генеральної прокуратури України у двох екстрадиційних процесах на території Англії. В Україні фірма представляє інтереси сільськогосподарського холдингу в кримінальній справі про розкрадання майно шляхом зловживання посадовими повноваженнями. Провідним адвокатом у кримінальних справах є Артем Орел. Основними контактними особами у вищезазначених справах є Михайло Ілляшев та Роман Марченко.

Природні ресурси

Назва фірми все частіше і частіше згадується у зв’язку з великою роботою, що проводиться у сфері вирішення спорів. Список клієнтів фірми включає компанії Укргаз, УкрГазЕнерго, LetterOne Group, Black Iron Inc, Hydro Energy Holding, Group DF. У березні 2015 р. фірма розширила своє представництво, відкривши новий офіс у Москві. Показовими проектами за участю фірми були проекти з представництва інтересів компанії УкрГазЕнерго у двох великих спорах з Національною акціонерною компанією Нафтогаз України. Іншим прикладом участі у вирішенні великого спору є представництво RGK Trading (Group DF) у спорі з Одеським припортовим заводом про відшкодування оплати за поставлений газ на суму 62 млн дол. США. Практику очолює Керуючий партнер фірми Михайло Ілляшев.

Інтелектуальна власність

ЮФ «Ілляшев та Партнери» – лідер у сфері вирішення спорів з питань інтелектуальної власності. Увага фахівців фірми зосереджена на роботі, що відноситься до різних питань, пов’язаних з лікарськими засобами, косметикою, а також їх виробництвом. Юристи фірми представляли компанію «Ферон» у процесі захисту прав інтелектуальної власності на торговельну марку «Віферон»; компанію OmniFarm щодо захисту прав інтелектуальної власності на відому в Україні торгову марку «Біле вугілля». Варто зазначити, що фірма здійснювала правовий супровід компанії Honda щодо захисту прав інтелектуальної власності в процесі запуску спеціалізованого ресурсу Honda App Centre в Україні. Патентний повірений Ірина Кириченко відомий експерт в сфері надання юридичних консультацій фармацевтичним компаніям.

Міжнародний арбітраж

Як визнаний лідер у сфері вирішення національних та міжнародних судових спорів, ЮФ «Ілляшев та Партнери» прискореними темпами розвиває свої можливості в сфері арбітражу. Один з постійних клієнтів фірми, а саме БТА Банк, залучає юристів фірми до участі у вирішенні ряду значних спорів у МКАС при ТПП України щодо стягнення активів поручителів в Україні. Інший проект включав кілька судових процесів, що розглядаються Лондонською асоціацією арбітрів з морського права, щодо несплати вартості вантажного перевезення. Колеги високо оцінили значний досвід роботи в цій сфері юриста фірми Дмитра Шемеліна. Цю практику фірми очолює Керуючий партнер Михайло Ілляшев, а Старший партнер фірми Роман Марченко включений до списку арбітрів Лондонської асоціації арбітрів з морського права по ряду справ, що були розглянуті цим органом.

Інформаційні технології/Телекомунікації та засоби масової інформації

ЮФ «Ілляшев та Партнери» демонструє спроможність обслуговувати клієнтів в телекомунікаційній сфері, представляючи їх інтереси в судах та перед регуляторними органами. Наприклад, юристи фірми представляють інтереси Київстар у ряді спорів. Інтереси іншого великого клієнта – телеканалу «Інтер» − фірма представляє в ряді судових процесів щодо накладених обмежувальних заходів та з питань ліцензування. Провідними партнерами в цій сфері є Михайло Ілляшев та Максим Копейчиков. Серед провідних юристів: Андрій Конопля, Дмитро Шемелін та Ірина Кириченко.

Фармацевтика/Медицина та охорона здоров’я

Однією із спеціалізацій ЮФ «Ілляшев та Партнери» є захист прав інтелектуальної власності. Серед останніх проектів, в яких брали участь юристи фірми, представництво компанії «Ферон» в процесі захисту прав на торговельну марку «Віферон». Клієнтський портфель фірми в цій галузі включає такі компанії, як Megainpharm GmbH, OmniPharm, Takeda, Аптека гормональних препаратів, Бізнес Центр Фармація. Ірина Кириченко отримала особливе визнання клієнтів та колег за свій досвід у сфері фармацевтики. Керуючий партнер фірми Михайло Ілляшев керує роботою цієї практики. Ще одним з провідних фахівців у цій галузі права є Галина Мельник.

Нерухомість, будівництво та земельне право

ЮФ «Ілляшев та Партнери» має значний досвід з широким колом повноважень у сфері вирішення спорів та у сфері супроводу угод. Фірма надає консультації АСК «Укррічфлот» щодо реєстрації прав власності на об’єкти нерухомого майна на території всієї України. До останніх проектів фірми відноситься розробка договірно-правової основи будівництва комплексу житлових і офісних приміщень у Києві. Партнер Максим Копейчиков, який очолював практику, а також Керуючий партнер Михайло Ілляшев є основними юристами, що здійснюють представницьку діяльність у цій сфері.

Дослідження Ukrainian Law Firms 2016. A Handbook for Foreign Clients видається англійською мовою і представляє провідні юридичні фірми України у ключових галузях права. Довідник покликаний допомогти іноземному бізнесу у виборі партнерів, надаючи оцінку розвитку і досягненням внутрішнього юридичного ринку за допомогою одного джерела. Довідник підготовлений видавництвом «Юридична практика».