Залишити заявку

«Ілляшев та Партнери» припинили незаконне використання емблеми Червоного Хреста однією з великих мереж медичних центрів в Україні

Дата новини: 5 листопада 2020

Юридична фірма «Ілляшев та Партнери» успішно захистила інтереси Товариства Червоного Хреста України у справі про припинення порушень, пов’язаних з незаконним використанням емблеми Червоного Хреста в діяльності великої мережі медичних центрів в Україні.

Мережа використовувала зображення у вигляді хреста червоного кольору в своїй торговій марці і розміщувала цю торгову марку на вивісках своїх центрів, на сайті, в рекламі та діловій документації. Подібне використання емблеми є грубим порушенням чинного законодавства України та міжнародних договорів, до яких Україна приєдналася.

Команді практики інтелектуальної власності «Ілляшев та Партнери» вдалося переконати порушника припинити використання емблеми Червоного Хреста і почати ребрендинг. Зобов’язання мережі медичних центрів припинити використання емблеми Червоного Хреста були прописані в мировій угоді, затвердженій господарським судом у рамках судової справи.

Над проєктом працювали адвокат Дмитро Нікулеско і юрист Олена Середа під керівництвом керуючого партнера ЮФ «Ілляшев та Партнери» Михайла Ілляшева. Юридичні послуги Товариству Червоного Хреста України надавалися фірмою pro bono.

Нагадаємо, що на відміну від інших благодійних організацій, Червоний Хрест України має особливий гуманітарний мандат, володіє гуманітарною ініціативою як член Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та здійснює свою діяльність на підставі Законів України «Про Товариство Червоного Хреста України» і «Про символіку Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала в Україні». Використання зображення у вигляді хреста червоного кольору дозволене національним законодавством України та міжнародними угодами тільки Товариству Червоного Хреста і його представництвам в Україні.