Залишити заявку

«Ілляшев та Партнери» домоглися скасування претензії Держекоінспекції до судновласника балкера New Challenge

Дата новини: 9 грудня 2020

Команда Одеського офісу юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» змогла переконати Державну екологічну інспекцію України відкликати свою претензію, пред’явлену судновласнику балкера New Challenge, за фактом забруднення акваторії Миколаївського морського порту в результаті інциденту під час проведення вантажних операцій в Миколаївському порту в липні 2020 року.

У рамках досудового врегулювання потенційного судового спору адвокати «Ілляшев та Партнери» звернулися до органів Держекоінспекції України із заявою про скасування та відкликання претензії, вимоги за якою були забезпечені гарантійним листом одного з британських клубів взаємного страхування (P&I Club).

Одним з ключових аргументів було недавнє рішення Заводського районного суду міста Миколаєва, який скасував незаконну постанову інспектора Держекоінспекції в Миколаївській області і закрив справу про притягнення капітана т/х New Challenge до адміністративної відповідальності в зв’язку з відсутністю в його діях складу правопорушення. Також підставою для скасування претензії стало помилкове застосування до судновласника норм матеріального права, зокрема Методики розрахунку розміру відшкодування збитків, затвердженої наказом Мінприроди № 389 від 20.07.2009 року.

Таким чином, відкликання претензії стало завершальним елементом комплексної стратегії захисту інтересів як судновласника, так і P&I Клубу. У підсумку команді Одеського офісу юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» вдалося вирішити спір у досудовому порядку, уникнувши тривалого судового процесу проти Держекоінспекції.

Крім того, під час ведення цієї унікальної справи адвокати фірми вперше в Україні змогли переконати органи Держекоінспекції прийняти «клубну» гарантію як достатнє і єдине забезпечення морської вимоги, що дозволило максимально швидко звільнити судно і уникнути великих збитків судновласника, навіть незважаючи на пред’явлення до судна відразу чотирьох морських вимог.

Нагадаємо, що в результаті інциденту в Миколаївському морському порту 12 липня 2020 року під час вивантаження 16-тонного вилкового навантажувача з трюму судна New Challenge через порив стропи суднового крана відбулося падіння навантажувача на причал з висоти 4 метрів, у результаті чого був істотно пошкоджений причал і трубопровід сусіднього омаслоналивного терміналу. В результаті пошкодження трубопроводу на причал потрапило близько 10 тон соняшникової олії, частина якої потрапила в акваторію, що стало підставою для притягнення капітана судна New Challenge до адміністративної відповідальності за забруднення навколишнього середовища, а також пред’явлення судновласнику претензії на суму понад 5 млн грн. Загальна сума чотирьох морських вимог до судна склала близько 13,5 млн грн.