Залишити заявку

Валерія Гудій та Леонід Гілевич виступили на конференції «Премія HR-бренд Україна 2018»

Дата новини: 5 грудня 2018

Адвокат юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» Валерія Гудій та юрист Леонід Гілевич виступили на VII Всеукраїнській конференції у рамках проекту «Премія HR-бренд Україна 2018», яка відбулася 4 грудня 2018 року у м. Києві.

У своїй доповіді Валерія Гудій та Леонід Гілевич висвітлили правові аспекти перевірок Державної служби України з питань праці (Держпраці). Леонід Гілевич розповів про законодавчу базу, яка регулює діяльність Держпраці, про форми перевірки та підстави, за якими може бути проведена перевірка. Валерія Гудій звернула увагу роботодавців на їхні права та порядок дій при проведенні перевірки, про наслідки у разі недопущення інспектора до проведення перевірки і можливі штрафи в результаті виявлення порушень, механізми захисту та оскарження рішень Держпраці.

«Незважаючи на відсутність у законодавстві заборони користуватись послугами фізичних осіб на підставі цивільно-правових договорів, а також послугами фізичних-осіб підприємців на підставі господарських договорів, мають місце окремі випадки накладення Держпраці великих штрафів на суб’єктів господарювання за «підміну трудових договорів, – зазначила Валерія Гудій. – Єдиним методом захисту є кваліфікована юридична підтримка при відвідуванні компанії інспектором з праці».

Експерти «Ілляшев та Партнери» підкреслили, що об’єктами перевірок з питань дотримання законодавства про працю можуть бути тільки юридичні особи, включаючи їх структурні та відокремлені підрозділи, і фізичні особи, які використовують найману працю. Суб’єкти, що діють без статусу юридичної особи, наприклад, представництва міжнародних організацій, об’єктом відвідування бути не повинні.

«Премія HR-бренд Україна» – це унікальний щорічний конкурс серед працівників HR-сфери, який дозволяє простежити актуальні тенденції та нові ефективні ідеї у рекрутингу. Журі Премії оцінює, які ефєктивні HR-інструменти використовували компанії-номінанти протягом звітного року. За сім років у проекті «Премія HR-бренд Україна» взяли участь понад 180 компаній, презентувавши більше 220 бізнес-кейсів.