Залишити заявку

Державний «Сумихімпром» зробив крок до виходу з кризи

Дата новини: 15 січня 2015

 

14 січня 2015 року на загальних зборах кредиторів ПАТ «Сумихімпром» було затверджено рішення про викуп боргів у заставних кредиторів, які відмовилися погодити план оздоровлення ПАТ «Сумихімпром» (у ВАБанку, Укрексімбанку та Банку Аваль). Про це повідомив старший партнер юрфірми «Ілляшев та Партнери», розпорядник майна ПАТ «Сумихімпром» Роман Марченко.

загружено«Тепер у підприємства відкрита дорога до виконання плану санації, що є єдиним способом запобігти процедурі ліквідації цього державного підприємства – унікального хімічного комплексу, що має важливе стратегічне значення для України і громади Сум. Кредиторами прийнято до уваги, що ПАТ вдалося зберегти потенціал одного з найбільших підприємств хімічної галузі країни, за час банкрутства не проданий жоден об’єкт виробничого фонду. Більше 4,5 тисяч працівників без затримок отримують зарплату, що перевищує середню по Сумській області на 25%. За період санації тільки на капітальні інвестиції було витрачено понад 100 млн грн., на поточні ремонти – понад 140 млн грн., до бюджетів усіх рівнів та соціальних фондів було перераховано податків та зборів на суму понад 300 млн. грн.» – прокоментували ситуацію в ЮФ «Ілляшев та Партнери».

План санації ПАТ передбачає збереження підприємства як цілісного майнового комплексу, збереження робочих місць, продовження виплати податків і зборів, нарощування виробництва продукції. План санації не передбачає участі зовнішнього інвестора, підприємство залишається в держвласності. Раніше план санації був погоджений комітетом кредиторів і загальними зборами кредиторів. Для початку виконання план санації підлягає затвердженню Фондом держмайна і Господарським судом Сумської області.

Загальна сума реєстрової заборгованості ПАТ перед кредиторами становить близько 1.4 млрд гривень. Загальна сума заборгованості ПАТ перед банками, які відмовилися погодити план санації, становить близько 340 млн гривень. Підприємство займає третє місце в м. Суми за розміром відрахувань до місцевого бюджету.