Залишити заявку

Михайло Ілляшев і Роман Процишин виступили на ІІ Business & Legal Infrastructure Forum

Дата новини: 7 липня 2023

Керуючий партнер юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» Михайло Ілляшев та радник, адвокат Роман Процишин виступили на ІІ Business & Legal Infrastructure Forum, що відбувся 5 липня 2023 року в Києві. Організатор – видавництво «Юридична практика».

Михайло Ілляшев виступив модератором сесії «Відновлення української інфраструктури». Учасники дискусії обговорили воєнні втрати української інфраструктури та пріоритети держави у відбудові інфраструктурних об’єктів.

За оцінками Світового банку, потреба у відновленні України становить 411 мільярдів доларів, що у 2,6 рази перевищує ВВП України у 2022 році. Михайло Ілляшев зазначив, що одним з ключових джерел фінансування відбудови мають стати конфісковані російські активи. Проте внутрішні інвестиції теж можуть відіграти важливу роль у процесі відбудови України вже зараз та у повоєнний час.

«Зрозуміло, що Україна самотужки не впорається з відбудовою без допомоги світової спільноти. Отже, сьогодні мова буде йти не тільки про мобілізацію фінансових ресурсів, але й про нові форми співробітництва між Україною та іноземними державами, приватним бізнесом, а також питання вилучення арештованих російських активів. Все це буде потребувати величезних інтелектуальних та організаційних зусиль», – заявив Михайло Ілляшев.

Роман Процишин виступив із доповіддю «Удосконалення механізмів виплати інвесторам Україною своїх боргів за арбітражними рішеннями». Роман розповів про практику виконання Україною арбітражних рішень міжнародних інвестиційних трибуналів за позовами іноземних інвесторів, винесених проти України.

Незважаючи на війну, Україна передбачила в державною бюджеті на 2023 рік виплати грошових сум за рішеннями закордонних юрисдикційних органів (окрім виплат за рішеннями ЄСПЛ), включаючи міжнародних інвестиційних трибуналів, на суму понад 478 млн грн. (12 млн. євро). Україна виконує взяті на себе зобов’язання та виплачує іноземним інвесторам кошти, зокрема, за бюджетною програмою «Платежі на виконання рішень закордонних юрисдикційних органів, прийнятих за наслідками розгляду справ проти України».

На думку Романа, реалізація механізму виплат іноземним інвесторам присуджених міжнародними інвестиційними трибуналами сум потребує удосконалення: арбітражні рішення, прийняті за наслідками розгляду інвестиційного спору проти України, не повинні проходити процедуру екзекватури в Україні.

Business & Legal Infrastructure Forum – щорічна платформа для експертних обговорень нагальних питань відновлення, фінансування та реалізації проєктів у повоєнній дійсності, а також інвестицій та їх захисту. Серед учасників – представники влади, національних юридичних фірм та бізнес-спільноти.