Залишити заявку

Адвокатів «Ілляшев та Партнери» нагороджено найвищою відзнакою Червоного Хреста України

Дата новини: 26 лютого 2021

Керуючий партнер юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» Михайло Ілляшев та адвокат Дмитро Нікулеско отримали медаль «Почесна відзнака» – найвищу нагороду Товариства Червоного Хреста України.

Завдяки зусиллям команди «Ілляшев та Партнери» наприкінці 2020 року було припинено неправомірне використання емблеми Червоного Хреста, яку тривалий час використовувала одна із мереж медичних центрів в Україні як власну торгову марку. Судовий спір щодо припинення порушень, пов’язаних з незаконним використанням емблеми, став першим випадком успішного захисту емблеми Червоного Хреста в Україні. Юридичні послуги Товариству Червоного Хреста України надавалися фірмою pro bono.

Емблема Червоного Хреста – один з найбільш впізнаваних символів у світі. Емблема червоного хреста на білому фоні була затверджена Женевською Конвенцією у 1864 році для позначення і захисту осіб та об’єктів, які надають гуманітарну допомогу у зонах збройних конфліктів. Нині вона часто асоціюється із медициною, охороною здоров’я, тоді як її первинна та унікальна функція – захист поранених та хворих бійців під час збройних конфліктів, і тих, хто про них піклується. Також емблема вказує, що людина чи об’єкт мають стосунок до Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, до якого відноситься і Червоний Хрест України. Незаконне використання символіки призводить до непорозумінь та дискредитації емблеми Червоного Хреста і ставить під загрозу безпеку тих, для кого емблема була створена.

Червоний Хрест України має особливий гуманітарний мандат, володіє гуманітарною ініціативою як член Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та здійснює свою діяльність на підставі Законів України «Про Товариство Червоного Хреста України» і «Про символіку Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала в Україні». Використання зображення у вигляді хреста червоного кольору дозволене національним законодавством України та міжнародними угодами тільки Товариству Червоного Хреста і його представництвам в Україні.