укр eng рус est

Публікації

Останні новини
Відгуки
Chambers Europe

«Нещодавно фірма провела консультування з низки фармацевтичних справ. Багато хто погоджується, що ця команда «рухається в правильному напрямку, особливо вражає її робота у фармацевтичній галузі».

 

Відмінності зникають – зменшення розриву між локальними і глобальними фірмами в країнах ЦСЄ

28.05.2013

Джерело: Legal Week
Автор: Марк Смулян

Сьогодні правові системи держав-членів ЄС в Східній Європі є відносно гармонізованими, що забезпечує створення досить стабільного робочого середовища. Цим вони відрізняються від Росії та України, де англійському праву часто надають перевагу як праву, що регулює договірні правовідносини, через відсутність довіри до національних правових систем.

Зростаюча популярність

Хоча кількість злиттів і поглинань залишається невеликою, кількість справ щодо вирішення спорів зростає, зокрема, в Росії та сусідніх країнах. Одним з наслідків усунення відмінностей є відносна втрата провідного положення колись домінуючих міжнародних фірм. На сьогоднішній день існує ряд успішних локальних фірм, якими часто керують ті, хто колись працював у міжнародних компаніях, що успішно конкурують з глобальними лідерами, пропонуючи знання місцевої специфіки і більш низькі ціни.

Використання можливостей

Джейсон Могг, керуючий партнер Kinstellar – незалежної фірми ЦСЄ, що відокремилася від Linklaters в 2008 році – вважає: «Я думаю, що ті, хто кажуть, що місцеві фірми замінюють міжнародні, ймовірно, працюють у місцевих фірмах».
Могг говорить, що ринок транзакцій помітно змінюється, оскільки історично 90% регіональних угод були пов’язані з купівлею східних активів вихідцями з Західної Європи.
Могг відзначає пожвавлення на ринку транзакцій після кризи, а також непогану динаміку в сфері арбітражу та судових справ. Пожвавлення помітне також у законотворчій діяльності і протидії корупції.

Росія

Російський юридичний ринок є величезним, проте на найбільшу увагу заслуговують вирішення спорів та енергетика, незважаючи на певні застереження щодо корупції при укладенні угод.
Оксана Балаян, керуючий партнер московського офісу Hogan Lovells, зазначає: «Питання регулювання, дотримання законодавства у сфері закупівель і державних контрактів стають все більш важливими, оскільки Росія є ключовим гравцем на ринку в різних галузях промисловості і досить часто виступає договірною стороною. Багато юридичної роботи зараз пов’язано з державними органами.

Балаян також відзначає, що корупція є однією з найактуальніших проблем, але «все не настільки погано, як це було кілька років тому завдяки внесенням ряду змін до антикорупційних законів та проведенню спеціального навчання для суддів і державних чиновників, проте все ж є куди рухатися далі».

Росія є центром для роботи в сусідніх країнах, де російська мова широко поширена і клієнти шукають адвокатів, які розуміють мову, тому «великий обсяг роботи пов’язаний з борговим капіталом у таких країнах починається з Москви».

Україна

Україна не є лідером в черзі на членство в ЄС, але матиме певну користь від «глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі» пізніше в цьому році, завдяки доступу на ринки ЄС та інвестиціям.

Бертран Беріе, голова київського офісу Gide Loyrette Nouel, зазначає: «Наразі юридичний ринок є досить стабільним, але є досить мало роботи на ринках капіталу. Агропромисловий комплекс України належить до пріоритетних галузей економіки, і протягом останніх років ціни були високими, що дозволило мати вільні кошти для інвестицій, тому сільське господарство в цей період також активно розвивалося. Спостерігається пожвавлення у сфері природних ресурсів та енергетики, хоча розмір угод, за винятком видобутку сланцевого газу, є середньою».

Роман Марченко, Старший партнер київського офісу «Ілляшев та Партнери», зазначає, що авіація і фармацевтика будуть сферами пожвавлення активності і зростання: «Україна є однією з небагатьох країн, що мають повний цикл виробництва літаків – від проектування до пуску, і ми працюємо для всієї галузі, яка повністю належить державі, а також співпрацюємо з багатьма авіакомпаніями та аеропортами».

Марченко підкреслює, що фармацевтична промисловість «є для нас однією з пріоритетних, оскільки вона швидко зростає і за багатьма показниками вже досягає докризового рівня».

Польща

Польща є яскравим прикладом країни, в якій місцеві фірми кидають виклик міжнародним. Згідно з рейтингом, опублікованим газетою «Rzeczpospolita» в березні, регіональні практики посідали чотири з 10 провідних позицій за чисельністю персоналу. Результати локальних фірм за рівнем доходу виявилися ще кращими, і вони зайняли половину позицій у рейтингу серед топ-10. Країні вдалося уникнути рецесії, що зробило її привабливою для фірм, яким не вистачало присутності на території країни.

Марцин Вистриховський, юрист і консультант з надання професійних послуг, пояснює: «Бізнес-орієнтовані юристи в Польщі не відчувають ніякої кризи. Відзначався певний спад у сфері злиттів і поглинань та проектного фінансування, але юридичні фірми можуть отримати вигоду від роботи в інфраструктурі та енергетиці. Іншими цікавими секторами є харчування та роздрібна торгівля, готельний бізнес, природні ресурси і приватні клієнти».

 
© 2021 Ілляшев та Партнери / Мобільна версія