укр eng рус est

Публікації

Останні новини
Відгуки
Chambers Europe

«Нещодавно фірма провела консультування з низки фармацевтичних справ. Багато хто погоджується, що ця команда «рухається в правильному напрямку, особливо вражає її робота у фармацевтичній галузі».

 

Причиною зниження ставки ПДВ можуть бути борги з відшкодування податку

27.08.2013

Джерело: «Економічна правда»

Заборгованість з відшкодування ПДВ може бути можливою причиною зниження ставки ПДВ і введення податку з обороту.

Про це заявив юрист ЮФ «Ілляшев та Партнери» Андрій Сидоренко, коментуючи ініціативу про зниження ставки ПДВ і введення податку на оборот.

«Чи зміниться ситуація з відшкодуванням ПДВ після введення податку з обороту – невідомо, ясно тільки те, що за рахунок зменшення ставки, суми ПДВ зменшаться», – сказав експерт.

За його словами, введення податку з обороту можливо і не принесе в бюджет додаткові 22 млрд гривень, якщо скоротиться кількість «проміжних» постачальників в ланцюжку поставки товарів від виробника покупцеві.

«З іншого боку, якщо брати обсяги експорту – 71,6 млрд доларів та імпорту 86,8 млрд доларів (за 2012 рік), то надходження від податку з обороту тільки від експортно-імпортних операцій може становити 19,36 млрд гривень», – зазначив Сидоренко.

На думку експерта, найбільше скасування пільг, безумовно, вдарить по споживачах товарів, на які поширювалися пільги, адже скасування пільг збільшить ціну реалізованої продукції.

«В принципі, прийняття податку з обороту не є незаконним, адже існуючі податки в Україні встановлюються податковим кодексом. У певній мірі, не можна говорити, що податок з обороту призведе до подвійного оподаткування бізнесу, адже податки сплачуватимуться з різних об’єктів – обороту (доходів) та з прибутку», – підсумував юрист.

 
© 2021 Ілляшев та Партнери / Мобільна версія