укр eng рус est

Публікації

Останні новини
Відгуки
Chambers Europe

«Нещодавно фірма провела консультування з низки фармацевтичних справ. Багато хто погоджується, що ця команда «рухається в правильному напрямку, особливо вражає її робота у фармацевтичній галузі».

 

Закон про трансферне ціноутворення може поліпшити документообіг Міндоходів та великих платників податків – юрист

08.07.2013

Джерело: «Інтерфакс-Україна»

Закон про трансферне ціноутворення, ухвалений 4 липня, може поліпшити документообіг Міністерства доходів і зборів, а також великих платників податків.

Таку думку агентству «Інтерфакс-Україна» висловив юрист юридичної компанії «Ілляшев та Партнери» Андрій Сидоренко.

«Згідно з новою редакцією великі платники податків повинні надавати розширену інформацію щодо контрольованих операцій не до 1 травня, а протягом двох місяців з моменту одержання запиту. Це мусить полегшити документообіг як для Міндоходів, так і для великих платників податку», – сказав він.
А. Сидоренко також зазначив, що позитивний вплив на бізнес матимуть такі положення закону, як включення до переліку контрольованих операцій усіх операцій з пов’язаними особами –нерезидентами незалежно від суми операцій протягом року, а також обмеження кола контрольованих операцій з пов’язаними особами – резидентами.

При цьому обмеження за сумою операцій у 50 млн. грн. на рік застосовується лише для нерезидентів, в країнах яких ставка податку на 5% нижче, ніж в Україні. Перелік таких територій повинен окремо затверджуватися Кабінетом міністрів.

У той же час, за словами юриста, на сьогодні неясно, чи будуть ці 5% відніматися від існуючих 19% або від 16%, які набудуть чинності з 2014 року.

Крім того, А. Сидоренко відзначив деякі негативні наслідки прийняття цього закону для бізнесу. Зокрема, період для надання інформації щодо контрольованих операцій для інших платників податків (які не є великими) скорочено з двох до одного місяця; невирішеним залишається питання, за який період слід подавати звітність за новими правилами у 2014 році: за період з 1 вересня до кінця року (з моменту набуття чинності новими правилами) або за увесь 2013 календарний рік.

«Однозначно можна сказати: новий закон принесе додаткове навантаження усім – і бухгалтерам платників податків, і податковим інспекторам. Часу для підготовки залишається вкрай мало», – констатував він.

Як повідомлялося, Верховна Рада 4 липня 321-ма голосами ухвалила урядовий законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України про трансферне ціноутворення» (№2515).
Міндоходів з самого початку розраховувало, що прийняття цього закону принесе бюджету додатково 20 млрд. грн.. протягом трьох років, і в ході доробки законопроекту до другого читання змогло відстояти практично усі принципові положення документу. Зокрема, у ньому збереглася норма про контроль внутрішніх операцій, яку різко критикував навіть профільний комітет парламенту. Депутатам вдалося лише звузити такий контроль до збиткових підприємств та підприємств, що користуються податковими пільгами.

Крім цього, закон передбачає контроль над ціноутворенням операцій з резидентами усіх країн, де рівень податку на прибуток як мінімум на 5% нижчий, ніж в Україні, а не тільки з резидентами офшорів, як пропонувалося багатьма депутатами.

Збережено також і нижній поріг контрольованих операцій у розмірі 50 млн. грн. та визначення пов’язаних осіб, яке багато депутатів критикували за надмірну широту та нечіткість.
У випадку підписання Президентом закон набуде чинності 1 вересня 2013 року.

 
© 2021 Ілляшев та Партнери / Мобільна версія