укр eng рус est

Публікації

Останні новини
Відгуки
Chambers Europe

«Нещодавно фірма провела консультування з низки фармацевтичних справ. Багато хто погоджується, що ця команда «рухається в правильному напрямку, особливо вражає її робота у фармацевтичній галузі».

 

Зберегти свій бізнес

23.09.2013

Джерело: The Ukrainian Journal of Business Law

Після набуття чинності нового КПК, відбулися суттєві зміни в розслідування кримінальних правопорушень. Що стосується особливостей розслідування економічних правопорушень, то треба зазначити, що тепер всі економічні кримінальні правопорушення розслідуться слідчими органів внутрішніх справ та слідчими органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства. Прокуратура виключена з органів розслідування і має в основному наглядові функції.

Наразі новий КПК дає право збирати докази та проводити експертизи, в тому числі і по економічним злочинам, не лише стороною обвинувачення, а й захистом. Звичайно, можливості адвоката в
порівнянні зі стороною обвинувачення обмежені. Проте, при нормальній та адекватній роботі слідчого судді, який буде керуватися насамперед принципом рівності та змагальності сторін, сторона захисту має більше преференцій. Так, наприклад, за клопотанням адвоката, слідчий суддя може винести ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

Особливо важливою зміною стало те, що суди тепер в більшості випадків застосовують до підозрюваних запобіжний захід, не пов’язаний з позбавленням волі. Широко застосовується застава. На даний час, насправді, такий запобіжний захід, як утримання під вартою, в Україні застосовується тільки у виняткових випадках. Мова йде про скоєння злочинів із використанням насильства, злочини, які призвели до загибелі людини, невиконання зобов’язань по застосованій раніше в ідносно особи застави. Відповідно до статей 182, 183 КПК України 2012 року в інших випадках слідчий суддя при винесенні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, зобов’язаний визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним або обвинуваченим покладених на нього обов’язків. Відповідно, лише у разі не внесення такої застави, буде застосоване тримання під вартою.

Таким чином, один із основних важелів тиску (тримання під вартою) впливу на підозрюваних та обвинувачених, а отже й на перебіг слідства у економічних злочинах практично невілювався.

Швидко поширюється застосування угод про визнання вини, які укладаються між обвинуваченим, захисником і обвинувачем.

 
© 2021 Ілляшев та Партнери / Мобільна версія