укр eng рус est

Публікації

Останні новини
Відгуки
Chambers Europe

«Нещодавно фірма провела консультування з низки фармацевтичних справ. Багато хто погоджується, що ця команда «рухається в правильному напрямку, особливо вражає її робота у фармацевтичній галузі».

 

Росія може відмовити Україні в наданні пенсійних справ українців-кримчан

15.07.2014

Коментує Леонід Гілевич, юрист, ЮФ «Ілляшев та Партнери»
Джерело: Економічна правда

Органи Пенсійного фонду Російської Федерації можуть відмовитися передавати своїм українським колегам пенсійні справи українців, які проживають у Криму.

Про це “Економічній правді” сказав юрист ЮФ “Ілляшев та Партнери” Леонід Гілевич, коментуючи затверджений Кабміном напередодні порядок виплати пенсій і соцвиплат громадянам України, які проживають на території невизнаної Україною Республіки Крим і Севастополя.

За словами юриста, органи Пенсійного фонду України і Пенсійного фонду Російської Федерації мають багаторічний досвід передачі один одному пенсійних справ у зв’язку з переїздом пенсіонерів з Росії до України і навпаки.

У випадку такого переїзду особи мають можливість самостійно отримати свою пенсійну справу перед переїздом для того, щоб передати її в орган за новим місцем проживання. Вони також можуть звернутися до органу пенсійного забезпечення за новим місцем проживання, щоб останній витребував пенсійну справу з іншої держави за місцем колишнього проживання пенсіонера.

У той же час, відзначає Гілевич, витребування пенсійної справи відповідно до затвердженого урядом Порядку виплати пенсії та надання соціальних послуг громадянам України, які проживають в Криму, не є витребуванням справи у зв’язку з переїздом пенсіонера з однієї держави в іншу.

“Навпаки, мова йде про пенсійні справи на території, статус якої є спірним у відносинах між Україною і Росією”, − підкреслив він.

Відповідно, за його словами, це має особливе значення, беручи до уваги існування угоди про гарантії прав громадян держав-учасниць СНД у галузі пенсійного забезпечення від 13.03.1992 року, яка передбачає, що кримським пенсіонерам пенсії має виплачувати держава, до території якої відноситься Крим.

“Таким чином, не виключено, що органи Пенсійного фонду РФ будуть відмовляти своїм українським колегам у передачі пенсійних справ, посилаючись на відсутність підстав для такої передачі”, − говорить юрист.

До того ж, додає він, виникає питання, в які саме російські органи будуть направлятися запити про витребування справ.

Так, відповідно до Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, “будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними”. Водночас Гілевич припускає, що певна домовленість про порядок виплати таких пенсій все ж може бути досягнута на міжурядовому або міністерському рівні.

Він вважає, що прийняття такого Порядку є позитивним кроком у вирішенні питання про виплату пенсій та перерахування інших соціальних виплат громадянам України, які проживають в Криму.

На папері вона передбачає можливість комфортного отримання пенсій за місцем проживання і в той же час захищає інтереси України від недобросовісних дій осіб, що бажають отримувати від України певні виплати, додає юрист.

“Впевнено стверджувати, як будуть працювати передбачені Порядком правила поки неможливо, зокрема у зв’язку з наявністю цілого ряду обставин, що не залежать від нашого уряду. Мова йде і про можливість отримання пенсійних справ в органах Російської Федерації, і про можливість ефективного здійснення поштових переказів до Криму з України”, − відзначає Гілевич.

 
© 2021 Ілляшев та Партнери / Мобільна версія