укр eng рус est

Публікації

Останні новини
Відгуки
Chambers Europe

«Нещодавно фірма провела консультування з низки фармацевтичних справ. Багато хто погоджується, що ця команда «рухається в правильному напрямку, особливо вражає її робота у фармацевтичній галузі».

 

Пропонується чітко визначити, що з підвідомчості третейських судів виключені тільки ті справи, які прямо названі законом, − адвокат Л. Самаріна

09.02.2016

Леся Самаріна, адвокат, керівник Дніпропетровського офісу ЮФ «Ілляшев та Партнери»
Джерело: Юридична практика

Народні депутати України пропонують внести зміни до Закону України «Про третейські суди», щоб привести його у відповідність до вимог міжнародних правил арбітражу, проект №3660. Леся Самаріна, адвокат, керівник Дніпропетровського офісу ЮФ «Ілляшев та Партнери», прокоментувала «Юридичній Практиці» запропоновані депутатами зміни:

«Законопроект розроблений з метою приведення норм Закону України «Про третейські суди» у відповідність до вимог міжнародних правил арбітражу: Європейської конвенції про зовнішньоторговельний арбітраж від 21 квітня 1961 року, Арбітражного регламенту Комісії ООН з права міжнародної торгівлі (ЮНСІТРАЛ) від 15 червня 1976 року народження, Декларацій і Рекомендацій ЄС щодо альтернативного розгляду спорів.

Діяльність третейських судів у нашій країні – це предмет неодноразових дискусій і зловживань протягом багатьох років. За своєю правовою природою цей недержавний судовий орган є інститутом саморегулювання громадянського суспільства, здійснюючи правозастосовчу діяльність. Крім іншого, третейський суд покликаний сприяти зменшенню навантаження на державні суди. Так, наприклад, у США близько 60% комерційних спорів розглядаються третейськими судами. У нас, на жаль, внаслідок недосконалості правового регулювання діяльності третейських судів розгляд справ призводить тільки до значних ускладнень для сторін. Саме тому приведення у відповідність з міжнародними стандартами норм чинного закону «Про третейські суди» сприятиме більш активному розвитку альтернативних способів вирішення спорів.

Зокрема, проектом пропонується виключити різночитання існуючих норм закону. Пропонується чітко визначити, що з підвідомчості третейських судів виключені тільки ті справи, які прямо названі законом. Слід зазначити, що на сьогоднішній день в судовій практиці існують неоднозначні тлумачення щодо підвідомчості спорів третейським судам.

Діяльність третейських судів повинна бути прозорою і зрозумілою сторонам. Це дозволить розширити можливості для альтернативного врегулювання спорів та «розвантажить» державні суди. Крім того, звернення до третейського суду зможе також мінімізувати судові витрати. Адже нещодавні зміни ставок судового збору значною мірою ускладнюють реалізацію права осіб на судовий захист і порушують право на оскарження судового рішення, яке прямо передбачено Конституцією України».

 
© 2020 Ілляшев та Партнери / Мобільна версія