укр eng рус est

Публікації

Останні новини
Відгуки
Chambers Europe

«Нещодавно фірма провела консультування з низки фармацевтичних справ. Багато хто погоджується, що ця команда «рухається в правильному напрямку, особливо вражає її робота у фармацевтичній галузі».

 

Урядові законопроекти про спрощення припинення діяльності фізосіб-підприємців неоднозначні і вимагають доопрацювання

03.04.2013

Джерело: ІНТЕРФАКС-Україна

Кабінет міністрів, пропонуючи спростити процедуру припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців, які не мають найманих працівників, ініціює внесення низки змін до супутніх положень Цивільного кодексу України, які є неоднозначними.

Таку думку агентству «Інтерфакс-Україна» висловив юрист юридичної фірми (ЮФ) «Ілляшев та Партнери» Тарас Утіралов, коментуючи урядові законопроекти № 2409 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців, які не мають найманих працівників», і № 2410 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців, які не мають найманих працівників».

За словами юриста, один з двох законопроектів, які фактично становлять один пакет змін, дійсно вимагає для припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців, які не мають найманих працівників, лише подання реєстраційної картки, іншу інформацію держоргани повинні дізнаватися або отримувати один у одного.

«Однак другий законопроект, що його доповнює, пропонуючи зміни до Податкового кодексу, вимагає від фізичних осіб-підприємців попередньо пройти документальну перевірку в податковій. Наскільки ця процедура буде простіша за існуючу – питання відкрите. Крім того, варто враховувати, що у нас часто навіть найкращі і правильні на папері нововведення на практиці не тільки не покращують ситуацію, але й погіршують її, особливо на етапі «звикання», – констатував він.

Т. Утіралов наголосив, що разом з нормами, які безпосередньо стосуються предмета нововведень, пропонується внести ряд змін до супутніх положень Цивільного кодексу України, які є неоднозначними.

«Так, у проектах двозначно виписані норми про те, які зобов’язання залишаються в особи перед кредиторами після того, як вона припинила свою підприємницьку діяльність. Таким чином, необхідність прийняття таких законопроектів повинна бути серйозно вивчена, а самі тексти (законопроектів – ІФ) вимагають доопрацювання», – вважає юрист.

 
© 2021 Ілляшев та Партнери / Мобільна версія