укр eng рус est

Публікації

Останні новини
Відгуки
Chambers Europe

«Нещодавно фірма провела консультування з низки фармацевтичних справ. Багато хто погоджується, що ця команда «рухається в правильному напрямку, особливо вражає її робота у фармацевтичній галузі».

 

Перепланування квартир

04.09.2013

Автор: Олексій Христофоров, адвокат, керівник харківського офісу ЮФ «Ілляшев та Партнери»
Джерело: «Гроші»

У відповідності до положень ст. 383 Цивільного кодексу України власник квартири може на власний розсуд робити ремонт і вносити при цьому зміни в конструкцію свого житла. Але лише за умови, що ці зміни не порушуватимуть прав власників інших квартир, санітарно-технічних вимог та правил експлуатації житлових будинків. При цьому існуючими будівельними нормами і правилами категорично забороняється зносити саме несучі стіни в будинку.

Тому, якщо хтось із сусідів вносить зміни у несучі конструкції, можна підготувати і подати письмове звернення на ім’я балансоутримувача житлового будинку та звернутися в Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю (ГАСК). А найголовніше – слід негайно звернутися із заявою до міліції. Викладені вами факти буде перевірено в рамках кримінального провадження, після чого правоохоронними органами буде вжито заходів для усунення порушення ваших прав і покарання винуватців.

Якщо незаконне перепланування квартири здійснювалося без узгодження з відповідними службами (СЕС, пожежна служба, ДАБК та ін.), власника звинуватять в адміністративному правопорушенні. Йому буде винесено попередження або виписано штраф. Хоча штраф, звичайно, символічний – від 17 до 119 грн. Однак якщо перепланування у квартирі стане причиною нанесення шкоди будь-кому або загрозою для життя оточуючих, винуватець понесе більше суворе покарання у вигляді позбавлення волі строком на 12 років, що передбачено ст. 270-1 Кримінального кодексу України, яка набула чинності з січня 2011 року.

 
© 2021 Ілляшев та Партнери / Мобільна версія