укр eng рус est

Публікації

Останні новини
Відгуки
Chambers Europe

«Нещодавно фірма провела консультування з низки фармацевтичних справ. Багато хто погоджується, що ця команда «рухається в правильному напрямку, особливо вражає її робота у фармацевтичній галузі».

 

Що здобула та втратила будівельна галузь за десять років

20.08.2015

Максим Копейчиков, партнер ЮФ «Ілляшев та Партнери»
Джерело: Abcnews

До основних досягнень можна віднести два, і одне з них логічно виникає з іншого: галузь жива і розвивається, кількість новобудов у інвестиційно привабливих містах не зменшується, незважаючи на кризу. Це те, чим можна похвалитися. Причиною цьому, серед іншого, є те, що український парламент свого часу чи не вперше оперативно відреагував на зміни, що відбуваються в країні (читай – криза 2008-2009 рр.) і прийняв необхідні закони – спочатку «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» і «Про внесення змін до законодавчих актів щодо сприяння будівництву», що суттєво спростили діяльність забудовників, потім – без перебільшення знаковий Закон «Про регулювання містобудівної діяльності», який дав новий імпульс завмерлому ринку.

До втрат можна віднести численні удари по репутації будівельних компаній, які розпочалися з «Еліта-Центр» та «УкрАзіяБуд» і продовжилися скандалами з менш відомими фірмами, що не припиняються до цього часу. З іншого боку, ці репутаційні скандали сприяють встановленню на ринку цивілізованих правил гри, виведенню з ринку випадкових осіб і «будівельників пірамід», більш скрупульозному підходу інвесторів, що стимулює і забудовників працювати прозоріше і не виходити за рамки правового поля.

 
© 2020 Ілляшев та Партнери / Мобільна версія