укр eng рус est

Публікації

Останні новини
Відгуки
Chambers Europe

«Нещодавно фірма провела консультування з низки фармацевтичних справ. Багато хто погоджується, що ця команда «рухається в правильному напрямку, особливо вражає її робота у фармацевтичній галузі».

 

Закони змінюються, корупція не зникає

28.11.2014

Михайло Ілляшев, адвокат, керуючий партнер ЮФ «Ілляшев та Партнери»
Джерело: «Українська правда»

ilyashev_1В Україні давно існує правовий механізм притягнення до відповідальності чиновників за корупцію.

Однак закони змінюються, а корупція не зникає.

Створення ще одного органу і прийняття чергових законів не вирішить цю проблему. СБУ, МВС та Прокуратура вже давно володіють необхідними повноваженнями.

Остаточна редакція законів про боротьбу з корупцією, що були прийняті Верховною Радою, ще не відома. Можливо, підсумковий документ буде істотно відрізнятися від опублікованого законопроекту.

Через просування подібних законів чиновники намагаються нав’язати суспільству думку, що зараз з корупцією не борються через нестачу нормативної бази. Це не так.

Окрім створення нового органу, закон вносить зміни до Кримінального кодексу. Зокрема, запроваджується кримінальна відповідальність за придбання чиновником майна, вартість якого істотно перевищує його доходи, або передачу ним такого майна близьким родичам.

Закон пропонує карати тільки передачу чиновником майна близьким родичам. Тобто, якщо в обмін на якісь послуги чиновника майно відразу оформляється на його близьких родичів, то злочину немає?

Чи випадкова ця помилка? Суспільство вже звикло, що українською державою керують бідні чиновники, які «випадково» мають багатих родичів.

Поняття «корупція» у нас і в цивілізованому світі трактується по-різному. Те, що в Україні називають корупцією, на Заході кваліфікується, як хабар або крадіжка.

Те, що називають корупцією у них, у нас не корупція. У них корупція – коли син чиновника навчається у вузі, який спонсорує компанія, що перемогла у тендері, проведеному державним органом, який очолює батько такого студента.

Щороку до нашої фірми звертається велика американська корпорація з анкетою стосовно того, що вони можуть робити в Україні у взаєминах з чиновниками. Там немає питань, чи можна дати гроші чиновнику або купити квартиру його дружині. З точки зору пересічного українця вони питають про невинні речі.

Наприклад, чи можна оплатити участь чиновника у конференції. Не гроші дати, а купити квиток. Чи можна надати чиновнику наукову літературу.

Від українських компаній таких питань не було ніколи.

 
© 2020 Ілляшев та Партнери / Мобільна версія