укр eng рус est

Публікації

Останні новини
Відгуки
Chambers Europe

«Нещодавно фірма провела консультування з низки фармацевтичних справ. Багато хто погоджується, що ця команда «рухається в правильному напрямку, особливо вражає її робота у фармацевтичній галузі».

 

Повернути довіру вкладників

20.03.2015

Олександр Виговський, доктор юридичних наук, адвокат, ЮФ «Ілляшев та Партнери»
Джерело: Юридична практика

Якщо вкладники не будуть упевнені в тому, що їм повернуть гроші, які вони принесуть у банк, їх не можна буде заманити навіть найвищими ставками за депозитами. Відповідно, першочерговим завданням має стати удосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб. Зважаючи на інфляцію та девальвацію гривні необхідно збільшити суму граничного розміру відшкодування коштів за вкладами до 500 000 грн. Крім того, необхідно передбачити, що обмеження на видачу готівкових коштів у національній та іноземних валютах не поширюються на випадки повернення банками строкових депозитів.

Ще одним важливим фактором підвищення довіри до банківської системи є посилення регулятором контролю розкриття банками інформації та забезпечення її правдивості, а також контролю операцій банків з пов’язаними особами (насамперед, реальними власниками банку). У зв’язку з цим великі надії покладаються на нещодавно прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності пов’язаних з банком осіб». Цей Закон не тільки розширює перелік пов’язаних з банком осіб і встановлює обов’язок банків надавати НБУ відомості про таких осіб, але й дає Фонду гарантування вкладів фізичних осіб право звертатися до зв’язаної з банком особи, дії або бездіяльність якої спричинили нанесення банку шкоди з її вини, або до особі, яка отримала майнову вигоду в результаті зазначених дій, з вимогою про відшкодування шкоди, заподіяної банку. Посилення відповідальності пов’язаних з банком осіб сприятиме зміцненню довіри вкладників до банківської системи.

 
© 2020 Ілляшев та Партнери / Мобільна версія