укр eng рус est

Новини

Останні новини
Відгуки
Chambers Europe

«Нещодавно фірма провела консультування з низки фармацевтичних справ. Багато хто погоджується, що ця команда «рухається в правильному напрямку, особливо вражає її робота у фармацевтичній галузі».

 

Підбито підсумки семінару, присвяченого стратегіям повернення активів в Англії, Швейцарії, на Кіпрі та БВО

13.12.2013

10 грудня відбувся семінар «Міжнародне судочинство: стратегії звернення стягнення на активи в Англії, Швейцарії, на Кіпрі та БВО», організований ЮФ «Ілляшев та Партнери» спільно з колегами з найбільшої міжнародної фірми «Хоган Лавеллз». Семінар був присвячений незвичайній, але актуальній темі – можливостям судового розгляду українських та навколоукраїнських конфліктів в англійських судах.

На жаль, українські суди абсолютно не ефективні у випадках, коли у спорі фігурують значні активи в кількох юрисдикціях. Хоча судовий розгляд справ в Україні є порівняно швидким, нашим судам серйозно не вистачає арсеналу забезпечувальних заходів та засобів впливу на сторони, які не бажають виконувати судові приписи.

Тому останнім часом українські компанії дедалі частіше звертаються за ефективним судочинством до англійських судів. Як продемонструвала 6-мільярдна справа «БТА Банк проти Мухтара Аблязова», де інтереси позивача захищали організатори семінару, англійські суди мають достатньо повноважень для того, щоб не лише призначити цілий ряд забезпечувальних заходів – від арешту активів і розкриття поштових скриньок до обшуків та призначення зовнішнього керуючого майном відповідача, але й примусово виконати такі заходи, погрожуючи ув’язненням всім, хто незаконно перешкоджає суду. Досить сказати, що за невиконання приписів суду в цивільному спорі сам відповідач, казахський шахрай Мухтар Аблязов, отримав 22 місяці в’язниці (зараз він заарештований і утримується під вартою на півдні Франції).

Зважаючи на очевидні переваги англійського правосуддя, тенденція передачі спорів між крупними учасниками українського ринку на розгляд англійських судів, швидше за все, збережеться.

У той самий час старший партнер ЮФ «Ілляшев та Партнери» Роман Марченко відзначив важливі аспекти, до яких треба бути готовим українським учасникам судочинства в Англії:

– розкриття інформації та документів за наказом суду (full disclosure) у набагато більшому обсязі, ніж це практикується в Україні;
– покладення на сторону, яка програла, значних судових видатків, у тому числі витрат на юридичну допомогу;
– суд може вимагати від позивача надати забезпечення у розмірі можливої компенсації витрат відповідача в разі відмови у задоволенні позову (security for costs).

Як зазначив Роман Марченко, «є щось символічне у тому, що цей семінар, який, по суті, запрошує їхати до Англії за правосуддям, проводить «Ілляшев та Партнери» – юридична фірма, визнана кращою серед українських судових фірм. Схоже, все ж таки є щось спільне у тому, чого хочуть і в наметах на Майдані, і на юридичному семінарі в розкішному готелі «Хаятт Рідженсі». Це – жага справедливого та ефективного правосуддя. Коли український цивільний суд за невиконання судового наказу засудить до 22 місяців ув’язнення мільярдера, власника замків і тисяч компаній, тоді можна буде повертатися до України і не витрачати гроші на англійських адвокатів. Коли з наказом українського суду можна буде провести обшук в офісі офшору на Кіпрі або змусити реєстратора з Британських Віргінських Островів розкрити інформацію про бенефіціарів компаній, тоді англійський суд більше не побачить сторін з України. Але наразі уся ця система більш якісно працює у Лондоні, ніж у Києві».

Більш детальну інформацію по темі семінару можна отримати, відправивши запит організаторам: ЮФ «Ілляшев та Партнери», Рита Розен, rosen@attorneys.ua, моб. +380 50 353 16 41.

Організатори семінару:

ЮФ «Ілляшев та Партнери» і міжнародна юридична компанія «Хоган Лавеллз». Ці юридичні фірми спільно працюють над справою «БТА Банку», найбільшої в історії судів справою про шахрайство на суму у кілька мільярдів євро, вчинене екс-Головою Ради директорів банку Мухтаром Аблязовим. Внаслідок блискуче проведеної роботи, ЮФ «Хоган Лавеллз» отримала звання «Юридична фірма року у судовій практиці» у Великобританії, а ЮФ «Ілляшев та Партнери» – в Україні (за рейтингом видавництва «Юридична практика»). За даними «Юрпрактики», ЮФ «Ілляшев та Партнери» вела 24 з 50 найбільших судових справ в Україні.

 
© 2021 Ілляшев та Партнери / Мобільна версія