укр eng рус est

Новини

Останні новини
Відгуки
Chambers Europe

«Нещодавно фірма провела консультування з низки фармацевтичних справ. Багато хто погоджується, що ця команда «рухається в правильному напрямку, особливо вражає її робота у фармацевтичній галузі».

 

«Ілляшев та Партнери» виграли у Верховному Суді справу проти АМКУ, довівши неможливість антиконкурентних узгоджених дій між підприємствами, пов’язаними відносинами контролю

28.09.2020

Команда практики антимонопольного права юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» відстояла інтереси КП «Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни) ім. І. Сікорського», а також ТОВ «Мастер-Авіа», що займається розвитком і обслуговуванням зазначеного аеропорту, в справі про нібито здійснення антиконкуретних узгоджених дій, які призвели до обмеження конкуренції на ринку наземного обслуговування в межах території цього аеропорту.

Спір фактично виник у зв’язку з укладенням у 2014 році між ТОВ «Мастер-Авіа» і КП «МА «Київ» (Жуляни)» Генеральної угоди про надання послуг з наземного обслуговування повітряних суден, нібито на підставі якої одній з хендлінгових компаній, які раніше працювали на території аеропорту, було відмовлено у продовженні контракту.

У листопаді 2018 року Антимонопольний комітет України (надалі – АМКУ) ухвалив рішення № 635-р у справі № 136-26.13/20-17 про порушення ТОВ «Мастер-Авіа» і КП «Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни)» законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу.

З метою захисту інтересів клієнта «Ілляшев та Партнери» оскаржила рішення АМКУ в суді.

Верховний Суд, погодившись з рішеннями на користь позивачів, ухваленими раніше першою та апеляційною інстанціями, підтвердив законність дій ТОВ «Мастер-Авіа» та КП «МА «Київ» (Жуляни)» і скасував рішення АМКУ про накладення штрафних санкцій.

«Оскільки ці компанії, в результаті здійснення дозволеної АМКУ концентрації, пов’язані відносинами контролю, Верховний Суд погодився з висновками Господарського суду міста Києва та Північного апеляційного господарського суду, що угоди, які укладаються між ними, не можуть вважатися антиконкурентними узгодженими діями, – прокоментував рішення партнер, адвокат, керівник практики антимонопольного та конкурентного права Олександр Фефелов. – Крім того, Верховний Суд підтвердив, що в тексті Генеральної угоди про надання послуг з наземного обслуговування повітряних суден в аеропорту «Київ» немає положень, спрямованих на обмеження конкуренції на ринку наземного обслуговування аеропорту».

ЮФ «Ілляшев та Партнери» представляла інтереси ТОВ «Мастер-Авіа» і КП «МА «Київ» (Жуляни)» на всіх стадіях судового розгляду аж до Верховного Суду.

Нагадаємо, що в 2010 році, КП «МА «Київ» (Жуляни)» передало ТОВ «Мастер-Авіа» в оренду цілісний майновий комплекс, окрім злітно-посадкової смуги і об’єктів соціальної сфери. Метою проведеної концентрації була реструктуризація КП для отримання прибутку і розвитку підприємства. В рамках інвестпроекту ТОВ «Мастер-Авіа» вклало близько 93 млн дол. у будівництво трьох термінальних комплексів – міжнародного терміналу «А», терміналу «D» для внутрішніх рейсів і терміналу «В» для бізнес-авіації, пасажирське і наземне обслуговування.

 
© 2020 Ілляшев та Партнери / Мобільна версія