укр eng рус est

Публикации

Последние новости
Отзывы
Chambers Europe

«Недавно фирма провела консультирование по ряду фармацевтических дел. Многие соглашаются, что данная команда «движется в правильном направлении, особенно впечатляет ее работа в фармацевтической отрасли».

 

Земельная реформа может быть завершена до 2012 года

31.08.2011

Текст доступен только на языке оригинала — украинском.

Економічна правда, 31 серпня 2011
http://www.epravda.com.ua/news/2011/08/31/296534/

Україна має можливість швидко провести земельну реформу та запровадити її з 1 січня 2012 року.

Про це заявив адвокат, партнер юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» Максим Копейчиков.

На його думку, унікальність ситуації полягає в тому, що вже прийнятий один із ключових законів, необхідний для функціонування ринку землі, — «Про державний земельний кадастр».

А другий законопроект — «Про ринок землі» — подано на розгляд до парламенту.

«Затягувати зі скасуванням мораторію на купівлю-продаж землі не можна, так як сьогодні уряд може за допомогою парламенту досить швидко прийняти закон про ринок землі і зміни до інших законів», — говорить Копейчиков.

На переконання адвоката, проти проведення реформи виступають, в основному, лобісти «тіньових» схем, які скуповують земельні наділи з метою подальшої зміни їх цільового призначення і перепродажу.

Другий ризик зриву реформи, на його думку, полягає в тому, що недостатнє фінансування може поставити під загрозу створення повноцінної системи реєстрації самих земельних ділянок, а також права власності на них.

Разом з тим, він також зазначив, що поданий урядом до парламенту законопроект про ринок землі потребує доопрацювання.

Юрист також висловив сподівання, що до доопрацювання нормативно-правових актів у сфері земельної реформи будуть залучені громадські організації, а також практикуючі юристи.

7 липня Верховна рада прийняла закон «Про державний земельний кадастр». Закон вступає в силу з 1 січня 2012 року.

Його прийняття, разом з законом про ринок земель, є необхідною умовою зняття мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення.

 
© 2021 Ильяшев и Партнеры / Мобильная версия