Дата новини: 10 жовтня 2014
Анексія Криму Російською Федерацією з наступними змінами нормативно-правової бази поставила ряд питань перед бізнесом, банківською системою, власниками майна на півострові. Темами для обговорення під час круглого столу стали: реєстрація речових прав на нерухоме майно, що знаходиться на території Криму, право, що застосується до існуючих правовідносин, переоформлення нерухомості паралельно в двох юрисдикціях, закон про вільну економічну зону в Криму, особливості вирішення спорів з кримськими відповідачами, робота банків з кримськими вкладниками і позичальниками.
Захід відвідали понад 150 осіб – судді, юристи, представники виконавчої влади та бізнесу, – які поділилися своїм досвідом юридичного вирішення питань ведення бізнесу і захисту власності в Криму в умовах анексії.
«Російська Федерація відкрила ящик Пандори, поставивши для різних галузей правової науки цілий ряд питань. На жаль, чим більше проходить часу з моменту анексії Криму, тим більше всі інститути державної влади України втрачають свій контроль над цією територією. Органами так званої Кримської влади було прийнято ряд нормативно-правових актів. Для України де-юре вони незначні, але ми повинні виходити з реалій – наскільки вони є такими де-факто на території Криму.
Багато говориться про те, що майно України в Криму було націоналізоване. Всі постанови держради Криму називаються «про націоналізацію …». Хоча, за фактом, навряд чи те, що відбувається, можна назвати націоналізацією, швидше слід говорити про експропріацію, конфіскацію. Враховуючи те, як розвивається ситуація в Криму, мені здається, що підсвідомо Російська влада очікує, що рано чи пізно, але, можливо, доведеться нести відповідальність за те, що відбулося».