укр eng рус est

Публікації

Останні новини
Відгуки
Chambers Europe

«Нещодавно фірма провела консультування з низки фармацевтичних справ. Багато хто погоджується, що ця команда «рухається в правильному напрямку, особливо вражає її робота у фармацевтичній галузі».

 

Що змінилося при реєстрації підприємства?

11.02.2013

Джерело «Мінфін»

17 грудня 2012 року набрали чинності зміни до закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців». Відтепер витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців повинен містити додаткову інформацію про види діяльності суб’єкта господарювання, а також відомості про його постановку на облік в органах Пенсійного фонду, податкової служби та органах статистики. Таким чином, зазначений витяг має замінити довідки, які раніше необхідно було одержувати в органах статистики, Пенсійного фонду та податкової служби.
Сама по собі ідея, спрямована на спрощення ведення бізнесу, непогана. Якщо раніше, наприклад, за отримання довідки в органах статистики необхідно було платити, то отримання витягу з ЄДР у зв’язку з первинною реєстрацією або змінами даних, що містяться в ньому, є безкоштовним. Якщо раніше необхідно було відвідувати зазначені органи, то тепер необхідність у цьому відпадає. Однак, як завжди, є нюанси.
Відповідно до змін, державні реєстратори повинні видавати витяги і статути не пізніше наступного робочого дня після отримання даних про взяття на облік суб’єкта господарювання з вищевказаних органів. При цьому, коли ці дані надійдуть до реєстратора, фактично, не відомо. На практиці перед святами вже були випадки, коли це тривало два тижні. У будь-якому випадку, такий обмін інформацією займе не менше двох днів, однак уже були випадки, коли дані приходили і через 2 тижні. Таким чином, для отримання документів необхідно буде повторно прийти до державного реєстратора, відстояти чергу і при цьому немає гарантії, що вдасться забрати документи. Прискорити процедуру в разі необхідності не вийде – від реєстратора це не залежить.
Існують і технічні проблеми – як один з прикладів можна навести те, що станом на початок січня витяг з ЄДР не містить інформації з Пенсійного фонду, як цього вимагає закон, і повідомлення доводиться отримувати, як і раніше. Крім того, в органах статистики, як і раніше, стоять черги за довідками, які видають тепер у добровільному порядку, оскільки не були внесені зміни в підзаконні акти щодо відсутності необхідності надавати ці довідки, і, відповідно, існують органи, які продовжують вимагати ці довідки у суб’єктів господарювання.
Таким чином, наразі можна говорити про існування певного симбіозу старого і нового порядків, а що буде далі – подивимося.

 
© 2021 Ілляшев та Партнери / Мобільна версія