укр eng рус est

Публікації

Останні новини
Відгуки
Chambers Europe

«Нещодавно фірма провела консультування з низки фармацевтичних справ. Багато хто погоджується, що ця команда «рухається в правильному напрямку, особливо вражає її робота у фармацевтичній галузі».

 

Проект закону про прокуратуру передбачає скасування спеціалізованих прокуратур

30.08.2013

Джерело: Інтерфакс-Україна

Запропонований адміністрацією Президента України проект закону про прокуратуру передбачає скасування спеціалізованих прокуратур, а також вносить зміни у структуру системи органів прокуратури. Прокоментував документ агентству «Інтерфакс-Україна» адвокат юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» Микола Буртовий.

Він відзначив, що передбачені зміни торкнуться власне системи органів прокуратури, яка відповідно до нового закону буде складатися з Генеральної прокуратури України та регіональних і місцевих прокуратур. У зв’язку із цим підуть у минуле міські, районні, міжрайонні, транспортні, військові, екологічні й інші види прокуратур.

Крім того, відзначив юрист, «як атавізм новим законом буде скасована функція загального нагляду». Інші функції прокуратури були перенесені до проекту нового закону без змін.

За словами М. Буртового, істотним нововведенням є запровадження нової, прозорої процедури одержання посади прокурора, яка, на його думку, повинна забезпечити реальний доступ до професії.

«По суті, процедура аналогічна процедурі відбору для суддів», – сказав він.

Крім того, юрист вважає позитивними нововведення, які стосуються дисциплінарного провадження щодо прокурора.

«У новому проекті чітко прописано підстави для порушення дисциплінарного провадження, при цьому норми закону одночасно повинні забезпечити і захист інтересів прокурора від неправомірних зазіхань», – сказав він.

Крім того М. Буртовий зазначив, що проект закону також вносить безліч змін і доповнень до інших нормативно-правових актів (процесуальних кодексів, законів тощо), однак у цей час спрогнозувати їхній вплив досить складно.

На думку М. Буртового, прийняття запропонованого адміністрацією Президента проекту закону про прокуратуру дозволить у майбутньому вивести інститут прокуратури на новий, більш якісний рівень.

«Чинний закон про прокуратуру є одним з найбільш старих законів, прийнятих за час незалежності України. Тому очевидно, що потреба в новому законі виникла вже давно і у цей час є досить актуальною. Підготовлений АП документ дає початок кардинальним змінам у системі органів прокуратури і, можливо, дозволить вирішити деякі проблеми, які зараз існують у цій системі», – вважає юрист.

 
© 2021 Ілляшев та Партнери / Мобільна версія