укр eng рус est

Публікації

Останні новини
Відгуки
Chambers Europe

«Нещодавно фірма провела консультування з низки фармацевтичних справ. Багато хто погоджується, що ця команда «рухається в правильному напрямку, особливо вражає її робота у фармацевтичній галузі».

 

Найбільш гострі питання в частині організації правосуддя

27.02.2014

UJBL, Ukrainian Journal of Business Law

Однією з ключових проблем відправлення правосуддя в Україні є відсутність контролю над суддями з боку громадянського суспільства. У цьому криється основна причина ухвалення українськими судами дивних, а деколи і зовсім дивних рішень. Суддя, який виносить таке рішення, впевнений у своїй безкарності.

В Україні основними органами, відповідальними за притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, є Вища кваліфікаційна комісія суддів (для суддів місцевих та апеляційних судів) та Вища рада юстиції (для суддів вищих спеціалізованих судів та Верховного суду України). Ці органи повинні реагувати на звернення кожного, кому відомо про факти неналежної поведінки судді.

За статистикою попередніх років, притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності на підставі клопотань відбувалося менш ніж в 1% випадків. З урахуванням загальновідомих фактів про рівень українського правосуддя, такий низький відсоток є доказом неналежного здійснення своїх функцій зазначеними вищи органами.

Існуючий аналіз висвітлює проблеми в цій сфері, такі як недосконалість законодавства, політичний тиск, протиріччя у практиці дисциплінарного провадження та перевантаженість у зв’язку з великим числом скарг. Рішення цих проблем повинно стати невід’ємною частиною української реформи судової системи.

 
© 2021 Ілляшев та Партнери / Мобільна версія