укр eng рус est

Публікації

Останні новини
Відгуки
Chambers Europe

«Нещодавно фірма провела консультування з низки фармацевтичних справ. Багато хто погоджується, що ця команда «рухається в правильному напрямку, особливо вражає її робота у фармацевтичній галузі».

 

Організатор аукціону у справі про банкрутство

31.03.2014

Вадим Кізленко, адвокат, арбітражний керуючий, ЮФ «Ілляшев та Партнери» відповів на запитання «Юридичної практики»

– Що є підставою для здійснення діяльності організатора аукціону – договір із замовником чи ухвала суду?

– Згідно зі ст. 49 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі за текстом – Закон), організатор аукціону з продажу майна банкрута визначається замовником (ліквідатором). Організатором може бути фізична або юридична особа, з якою ліквідатор підписав договір на проведення аукціону.

Стаття 51 Закону говорить про те, що згідно з договором про проведення аукціону, організатор зобов’язаний за свій рахунок провести аукціон і підписати договір з переможцем, а замовник – сплатити винагороду організатору.

Виходячи з положень, викладених норм Закону, на мою думку, підставою для здійснення діяльності організатора аукціону є договір.

Однак, позиція Вищого господарського суду України, викладена в Інформаційному листі № 01-06/606/2013 від 28.03.2013 (зі змінами), говорить про те, що організатор аукціону діє на підставі ухвали суду про визнання його учасником провадження у справі про банкрутство.

Більш докладний матеріал на сайті «Юридичної практики»

 
© 2021 Ілляшев та Партнери / Мобільна версія