укр eng рус est

Публікації

Останні новини
Відгуки
Chambers Europe

«Нещодавно фірма провела консультування з низки фармацевтичних справ. Багато хто погоджується, що ця команда «рухається в правильному напрямку, особливо вражає її робота у фармацевтичній галузі».

 

Застосування як виняток

30.09.2014

Руслан Бандуристий, юрист ЮФ «Ілляшев та Партнери»
Джерело: «Юридична практика»

За загальним правилом іноземець, особа без громадянства, іноземна юридична особа, які прийняли у спадщину земельну ділянку сільськогосподарського призначення, зобов’язані здійснити відчуження такої земельної ділянки протягом року. Інакше земельна ділянка підлягає примусовому відчуженню за рішенням суду.

Разом з тим судом може бути застосована стаття 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основних свобод, згідно з якою ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше ніж в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Тому Вищий спеціалізований суд, скасовуючи рішення судів попередніх інстанцій, у своїх ухвалах від 15 січня 2014 року по справі № 6-46701 св 13 та від 29 січня 2014 року по справі № 6-39255св13 констатував, що суди повинні належним чином перевірити наявність таких інтересів суспільства, а примусове відчуження може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності та за умови повного попереднього відшкодування вартості земельної ділянки, що відчужується.

 
© 2019 Ілляшев та Партнери / Мобільна версія